A matyóföldi együttes élet-halál harcot vív élvonalbeli tagsága megőrzéséért.Már csak ezért sem vehetjük félvállról őket. A papírforma persze hazai győzelmet ígér, hiszen a két gárda között 9 hely és 19 pont a különbség a tabellán.
– Hétfőn pihentünk, kedden videózás és könnyített edzés vár a társaságra – mondta mesterünk, Matics Vladan. – Számításaim szerint, ha ezt a meccset megnyerjük, majd a rákövetkező hazait is, illetve elhozzuk a nullapontos Vecsés otthonából a két pontot, már senki nem veheti el tőlünk a bronzérmet. Ennek szellemében készülünk a szerdai találkozóra. A Kövesd kellemetlen ellenfél, két jó kapussal a háló előtt, valamint egy meglehetősen masszív hatós fallal a kapusok előtt. De nekünk ezt a mérkőzést hoznunk kell!
Azaz, a Kék Tigrisek szerdán szívesen „vacsoráznának” matyókat. Remélhetőleg ehhez a kellő „étvágyuk” is meglesz az EHF-kupasikert követően.
1. OTP Bank - PICK Szeged | 8 |
2. ONE Veszprém HC | 4 |
3. MOL Tatabánya KC | 4 |
4. ETO University Handball Team | 4 |
5. Carbonex-Komló | 2 |
6. FTC-Green Collect | 2 |
7. Balatonfüredi KSE | 2 |
8. CYEB-Budakalász | 2 |
9. HE-DO B.Braun-Gyöngyös | 2 |
10. Budai Farkasok-RÉV | 1 |
11. Szigetszentmiklósi KSK | 1 |
12. PLER-Budapest | 0 |
13. Csurgói KK | 0 |
14. NEKA | 0 |