Nincs miért szégyenkezni
2018. október 4.
A bajnokságban és a Bajnokok Ligájában is veretlen szegediek hét góllal, 34-27-re legyőzték a mieinket. A Matics-csapatnak azonban hellyel-közzel sikerült megnehezítenie a bajnok dolgát.

Mindkét oldalon eladott és megszerzett labdákkal indult a rangadó. Talán a pörgős iram miatt csúszott sok hiba a játékba. Amíg a mieink rendre elpuskázták a helyzeteiket, addig a házigazdák négy gólt lőttek zsinórba. A Tisza-partiaknál elsősorban a szélsők jeleskedte, nálunk a visszatérő Vranjes tartotta a lelket csapatunkban. Az első félidő hajrájába indulatok is kissé elszabadultak a pályán, amelyben a mieinket sújtó téves bírói döntések is bele játszottak.

Szünet után sokáig továbbra is csak Varanjes játszott nálunk szegedi színvonalon. Miközben a játékvezetők továbbra sem remekeltek. Pedig a hazaiak semmilyen támogatásra nem szorultak. Ennek ellenére csapatunk a második félidő derekára látótávolságba került, mert háromra faragta a hátrányát. Ekkor már a mi átlövői is bátrabban vállalkoztak. A további felzárkózást azonban újabb technikai bakik akadályozták meg. Így a szegediek győzelme teljesen megérdemelt.

Kontra Zsolt, a tatabányaiak technikai vezetője: - Jó érzés, hogy még ide is elkísértek szurkolóink. Emellett egy-két játékosunk hosszú kihagyás után jó teljesítménnyel tért vissza, gondolok itt elsősorban Valdimir Vranjesra. Ma Európa egyik legjobb csapata ellen sikerült hellyel-közzel helytállnunk.

5. forduló és vélemények
Szeged – Grundfos Tatabánya KC 34-27 (16-10)
Újszegedi Sportcsarnok, 2800 néző, vezette: Hargitai, Markó.
Tatabánya: Székely M. – Grigoras 2, Vrankovics 3, Sipos A. 1, Ilyés, Vranjes 8, Vujovics 5(3). Csere: Bartucz (kapus), Juhász Á 1., Pásztor Á. 1, Székely B., Bozovics 4, Rosta M.1. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 2. p.: 1-2, 10. p.: 5-2, 13. p.: 7-3, 18. p.: 10-5, 22. p.: 11-8, 27. p.: 15-9,32. p.: 17-12, 34. p.: 19-12, 37. p.: 20-15, 41. p.: 24-17, 48. p.: 26-23, 52. p.: 30-23, 56. p.: 31-25.
Kiállítások: 10, illetve 12 perc.
Hétméteres: 5/5, illetve 3/3.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: - Gratulálok a fiúknak a mai jó játékukhoz. Köszönöm, hogy ilyen sokan kijöttek a mérkőzésre, teljesen más ilyen sok ember előtt játszani. Fontos volt, hogy olyanok is fontos pillanatokban lehetőséget kaptak, akik eddig nem. Jó teszt volt ez egy jó Tatabánya ellen. Rengeteg kiállításunk volt, ezt ki kell javítanunk, bár jól játszottunk emberhátrányban. Mindegyik játékosunk hozzátud adni most már a csapathoz, fejlődünk. Akkor teljesítünk rosszul, ha egyénieskedünk. Regenerálnunk kell a srácokat minél hamarabb, mert sok meccsünk van. Nagy a tempó, kevés az idő a felkészülésre.

Bánhidi Bence, a MOL-PICK Szeged játékosa: - Van egy szokás, először voltam csapatkapitány, amiért egy láda sört viszek majd a csapatnak. Fejlődünk, egyre jobban küzdünk egymásért, amit nagyon jó érezni. Jól állt hozzá mindenki a mérkőzéshez.

Vladan Matics, a Grundfos Tatabánya KC vezetőedzője: - Gratulálok a Szegednek a győzelemhez. Hiányérzetem van a játékunk miatt, ami jó volt, de a meccs az első félidőben ment el, amikor nyolc technikai hibát vétettünk. Ilyen ellenfél ellen a hat védés kevés nagyon. Sajnálom az utolsó fél perc történéseit, mert nem mindegy, hogy 33-28, vagy 34-27. Összességében jó eredményt értünk el, gyakorlunk tovább, sok sikert kívánok a hazaiaknak.

Juhász Ádám, a Grundfos Tatabánya KC játékosa: - Nagy tempót diktált a Szeged, amelyet helyenként tudtunk követni. Rengeteg technikai hibánk volt, amit megbosszult a Szeged. Az emberelőnyeinket rosszul játszottuk meg, örülök, hogy egy ilyen erős PICK ellen kézilabdáztunk, nekünk is egy jó gyakorlás lesz ez.