Sírból visszahozott pont
2018. szeptember 9.
Parádés kezdés után, érthetetlenül sok hibával játszottunk az Eger ellen. Ennek az lett a következménye, hogy a végén a sírból kellett visszahozni (25-25) az egyik pontot.

Több száz drukkerünk kísérte el a mieinket „Eger alá”. Talán ennek, illetve a remek hangulatnak is köszönhető, hogy álomszerűen kezdtünk. A félidő derekán már hatgólos volt az előnyünk. Ezután azonban érthetetlen módon belementünk egy adok-kapokba, és a hazaiak kis híján ki is egyenlítettek az első félidő végére.

Szünet után is kapkodva, sok hibával kézilabdáztunk. A házigazdák ráéreztek a vérszagra, és a véghajrában, zsinórban négy gólt dobva kétgólos előnyt szereztek. Ekkor már csupán két perc volt hátra, de a fiúk legalább annyira összekapta magukat, hogy ki tudtak egyenlíteni...

Vladan Matic: Gratulálok az Egernek és a kollegámnak, hogy szereztek ellenünk egy pontot. Végig vezettünk szinte a mérkőzésen, végül mégis mi harcoltunk az egy pontért. Az elején 10-4-nél volt 2 hibázott ziccerünk, amellyel eldönthettük volna a meccset..azonban sajnos ez nem így alakult. A végén történtekről nem tudom mit mondhatnék, véleményem szerint, az új szabályok ismeretében ez 2 perces kiállítást és hétméteres büntetőt követelt volna. Gratulálok az Egernek még egyszer a mai eredményhez, nem szeretném az Ő érdemüket lebecsmérelni, mi rosszul játszottunk, 12 technikai hibát vétettünk, így örülhetünk az egy pontnak.

Ilyés Ferenc: Gratulálok az Egernek, nagy fegyvertényt hajtottak ma végre, hogy egy pontot megszereztek tőlünk. Úgy tűnt, hogy uraljuk a mérkőzést, majd a végén megzavarodtunk, hibát hibára halmoztunk és azon kaptuk magunkat, hogy vezet a hazai csapat kettővel. Nagyon remélem,hogy a jövőben ez nem így lesz, mert nekünk komoly céljaink vannak, amiket csak úgy tudunk elérni, ha ezeket a meccseket behúzzuk.

Tóth Edmond:  Nagy örömmel fogadom el ezt az egy pontot, de őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy ilyen teljesítményre vagyunk képesek az előzmények után. Egerben ez a csapat nagyon tud küzdeni, egy fantasztikus közönség előtt minden alkalommal bizonyítani akar. Szerencsére ma az új játékosok bemutatkozása is nagyon jól sikerült, mind a négyen nagyon jól játszottak. A második félidőben óriási küzdést mutattunk be, melyhez hozzájárult, hogy Lorger a kapuban extrát nyújtott. Csakis így lehet ilyen komoly csapatok ellen pontot vagy pontokat szerezni.

Rédei István: Küzdelmes mérkőzésen született döntetlen végeredmény. A Tatabányának volt lehetősége megnyerni a mérkőzést az első félidőben, szerencsére végül sokat belehibáztak, mi pedig fel tudtunk zárkózni. A meccs utolsó szakaszában fej fej mellett haladt a két csapat, és végül megérdemelten szereztünk egy pontot.

A 2. forduló
DVTK-Eger – Grundfos Tatabánya KC 25-25 (12-13)
Kemény Ferenc Sportcsarnok, 700 néző, vezette: Bán, Haskó.
Tatabánya: Bartucz – Vujovics 6, Bozovics 4, Rosta 2, Szöllősi B. 1, Grigoras 6, Pásztor 2. Csere: Juhász Á. 1, Sipos A., Ilyés, Dénes, Vrankovics 3. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 4. p.: 0-3, 14. p.: 4-10, 26. p.: 8-10, 36. p.: 13-13, 41. p.: 17-17, 49. p.: 18-22, 58. p.: 25-23.