A veszprémi oroszlánbarlangban is megmutattuk...
2018. május 7.
Szenzációs első félidőt produkáltak a mieink a rangadón, ezzel is bizonyítva, idén is megfelelő helyre került a bronzérem, sőt... A látottakra következő szezonban is lehet építkezniük a kék-fehéreknek.

Matke, ahogy elmondta, már csak a levezető edzéseket tart, de azért ki akar tenni a sokszoros bajnok és kupagyőztes otthonában. Hát a mieink mind sportemberi hozzáállásból, mind elszántságból jelesre vizsgáztak a Veszprém Arénában. Szünet után – talán furcsa, de - némi játékvezetői támogatás(!) is kellett ahhoz, hogy a hazaiak magukhoz ragadhassák a kezdeményezést. Csapatunkat azonban még a bírói bakik sem billentették ki tempójából és „méltóságából” sem. Minden játékosunk dicséretet érdemel, de Grigoras, Vrankovics és Székely Marci teljesítménye így is kiemelkedett.
Kedden, 17 órakor, Balatonbogláron, a magyar junior válogatott ellen zárja hivatalosan is a szezont a Grundfos KC.

Nyilatkozatok

Ljubomir Vranjes: Köszönöm a gratulációkat. Az első félidővel nem voltam megelégedve. Nem úgy álltunk hozzá a meccshez, ahogyan kellett volna, nem láttam a szívet a pályán. Így nem lehet játszani. Természetesen a Tatabánya jól játszott. Szerettem volna letudni az első játékrészt. A szünetben kicsit komolyabban beszélgettünk az öltözőben a srácokkal. A második félidőben jó hozzáállással, kellő sebességgel játszottunk, és így is szeretnénk folytatni a jövőben. Többet kell mutatnunk. Nem döntött semmiről ez a mérkőzés, de mégis jó érzéssel szerettük volna elhagyni a pályát. A második játékrészben jól küzdöttünk csapatként, de az első 30 perccel egyáltalán nem vagyok megelégedve. Két találkozónk van vissza a szezonból. Mindkét összecsapás kemény lesz. Csak egy irányítóm van, így valahogy meg kell oldanunk, hogy pihenni is tudjon. Most mindenki hazamegy, és elkezdhetünk készülni az utolsó két meccsre.

Petar Nenadic: Gratulálok a Tatabánya csapatának, és sok sikert kívánok Harsányi Gergelynek, életének új szakaszához. A mester mindent elmondott. Az első félidővel nem voltunk boldogok, szerencsére a második félidőre feljavult a játékunk. Fontos, hogy egy ilyen jó csapat ellen, mint Tatabánya, játszottunk ma, ezzel elkezdhettünk hangolódni a bajnoki döntőre. Most elkezdünk készülni a döntőre és kijavítani a hibákat.

Vladan Matic: Gratulálok a Veszprémnek és Ljubonak. Jó meccset játszottunk. A második félidőben kicsit megálltunk és a Veszprém fordítani tudott. Ettől függetlenül 50 percig jól és okosan játszottunk. A bosszantó, hogy az emberhátrányos figurák, amiket gyakorolunk nem működtek, és kicsit rutintalanok vagyunk. Össze kell szednünk egy kis rutint, hogy kevesebb labdát adjunk el, és helyette mondjuk gólokat tudjunk lőni fontos pillanatokban. Összességében elégedett vagyok, gratulálok a Veszprémnek, és sok sikert kívánok nekik a bajnoki döntőre.

Harsányi Gergely: Gratulálok a Veszprémnek, sőt mondhatom, hogy mindkét csapatnak. Jó meccset játszottunk, jól ki tudtuk használni az első félidőben, hogy a lassabb tempóban játszott a Veszprém, mint eddig. A második félidőben sikerült a házigazdának a fordítás, amely mutatja miért a Veszprém a világ egyik legjobb csapata. Örülök a bajnoki bronznak, nagy öröm a számomra, hogy itt zárhattam le a pályafutásomat. Köszönöm a búcsúztatást a veszprémi szurkolóknak.

A bakonyi 60 perc

Veszprém – Grundfos Tatabánya KC 28-25 (11-15)
Veszprém Aréna, 3500 néző, vezette: Bíró Á., Kiss O.
Tatabánya: Székely M. – Pásztor Á., Grigoras, Szöllősi B., Vranjes, Ilyés, Vujovics. Csere: Deményi (kapus), Sipos A., Vrankovics, Szöllősi Sz., Bozovics, Juhász Á., Dénes. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 5. p.: 0-1, 11. p.: 2-4, 14. p.: 6-5, 19. p.: 7-8, 24. p.: 10-10, 27. p.: 10-13, 35. p.: 14-16, 39. p.: 17-17, 42. p.: 20-18, 53. p.: 25-22.
Kiállítások: 14, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1.