A második félidő döntött
2018. március 17.
A 21. fordulóban meglehetősen kellemetlen ellenfélnek bizonyult a Csurgó, ám szünet után a mieink megemberelték magukat, és végül sima (27-20), hétgólos győzelmet arattak

Már a találkozó előtt zúgott a vastaps, amikor a 80 éves Bölcs Ferencnét, mindenki Marika nénijét köszöntötték, aki 60 évig szolgálta a tatabányai sportot, és évtizedekig szertárosa volt a kézilabdacsapatnak...

A találkozó az első félidőben végig nyílt volt, mert a Matics-csapat nem tudott jelentős előnyt kiharcolni a szívós somogyországiak ellen. A folytatásban aztán magára találtak a mieink, és az egyre többet hibázó vendégekkel szemben végül magabiztos, megérdemelt győzelmet arattak. A csapatból elsősorban Vranjes, Juhász Ádi, Harsányi Geri és Vujovics nyújtott átlagon felüli teljesítményt.

Így látták az edzők
Matics Vladan: - A második félidőben mutatott játékunkkal már elégedett vagyok. Ekkor feljavult a védekezésünk és kapusunk produkciója is. Egy tudatosan építkező és taktikusan játszó Csurgót sikerült legyőznünk.
Bencze József: - Nagyon jól védekeztünk és támadtunk az első félidőben. De a második játékrészben már túl sok egyéni hibát vétettünk, ami megengedhetetlen egy ilyen jó Tatabánya ellen.

Ez történt
Grundfos Tatabánya KC – Csurgó 27-20 (12-12)
Földi Imre Sportcsarnok, 900 néző, vezette: Hargitai, Markó.
TATABÁNYA: Iancu – Juhász Á. 4, Vranjes 5, Dénes, Sipos A., Vrankovics 2, Pásztor Á. Csere: Székely M. (kapus), Bozovics 4, Ilyés, Vujovics 5, Rosta M., Harsányi 2, Grigoras 3, Szöllősi B. 2. Edző: Matics Vladan
CSURGÓ: Balogh T. – Kovacsevics 4, Hadzimerovics 1, Szeitl, Hanusz 3, Tóth A., Vasics 6(2). Csere: Balogh Á. (kapus), Cente 1, Vasvári, Ferreira 3, Pavlovics, Varjú 1, Jerebie, Gazda, Josics 1. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4-5. 17. p.: 8-7. 21. p.: 10-7. 27. p.: 11-11. 34. p.: 13-14. 38. p.: 17-15. 47. p.: 22-18. 53. p.: 25-20
Kiállítások: 12, illetve 6 perc
Hétméteresek: 0, illetve 4/4