A bajnoki tabella tizenegyedik helyén álló ferencvárosiaknak minden pontra égető szükségük van a bennmaradásért folytatott versenyfutásban. Nem véletlen, hogy – információink szerint – sok fradi-drukker kíséri majd el kedvenceit a mieinkhez.
Számunkra a legtöbb veszélyt az rejti magában ezen a meccsen, hogy a fővárosiak teher nélkül, az esélytelen nyugalmával léphetnek pályára. Mi az utóbbi időben nem vagyunk kirobbanó formában, szemben a zöld-fehérekkel, akik éppen az utóbbi hetekben szerezték pontjaik többségét. Jó példa erre a Dabason aratott győzelmük, ahol Harsányi Geriéknek „csak” egy ikszre futotta.
Az esélyekről Marosi Lászlót, a tatabányai klub elnökét kérdeztük.
– Győzelmet várunk a csapattól – emelte ki a sportvezető. – Mi, különösen hazai pályán nem hibázhatunk, ha a bajnokságban a harmadik helyet meg akarjuk szerezni. – A héten Sipos Adrián betegeskedett, de már rendben van. Nem akarom elkiabálni, a többiek egészségesek, de így sem lesz könnyű dolgunk, mert az újonc FTC egyre inkább összeáll.Nekünk végig fegyelmezetten és koncentráltan kell játszanunk, és akkor nem lehetnek gondjaink.
1. MOL Tatabánya KC | 10 |
2. OTP Bank - PICK Szeged | 9 |
3. ONE Veszprém HC | 6 |
4. ETO University Handball Team | 6 |
5. FTC-Green Collect | 6 |
6. Carbonex-Komló | 4 |
7. CYEB-Budakalász | 4 |
8. HE-DO B.Braun-Gyöngyös | 4 |
9. Balatonfüredi KSE | 3 |
10. Szigetszentmiklósi KSK | 3 |
11. Budai Farkasok-RÉV | 2 |
12. PLER-Budapest | 2 |
13. Csurgói KK | 2 |
14. NEKA | 1 |