Hírek Klub Csapat Utánpótlás Meccsek Galéria Webshop Kapcsolat

Remekül sikerült a szezonzáró
2017. december 21. 0:49
A 15. fordulóban 28-25-ös győzelemmel zárta a szezont a komlói oroszlánbarlangba csapatunk...

Az első félidőben még érződött a rajtunk a „vasárnap esti láz”, azaz a Szeged elleni sikerünk lelki és fizikális nyomai, mert egy kicsit csikorgott a gépezetünk. Aztán amikor rákapcsolt mindkét csapat igazi, férfias küzdelem alakult ki, amely már-már túllépte a keménység határát is. Amolyan múltidéző Bányász-rangadót láthatott a szépszámú publikum.

Szünet után azonban már csak mi domináltunk, folyamatosan 4-6 gólnyi hátrányban „tartottuk” a hazaiakat, és végül abszolút megérdemelten nyertünk ezen a fontos összecsapáson.

Az évzáró forduló számokban
Komló – Grundfos Tatabánya KC 25-28 (11-12)
Komló, 800 vezette: Bócz, Wiedemann.
Tatabánya: Iancu 1 – Vujovics 9(4), Bozovics 3, Juhász Á. 1, Vranjes 1, Vrankovics 2, Pásztor Á. 3. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A. 1, Harsányi 1, Ilyés 2, Grigoras 4, Dénes, Szöllősi Sz., Rosta M. Edző: Matics Vladan.
Kiállítások: 14, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 3/3, illetve 4/4.
Az eredmény alakulása, 9. p.: 3-3, 15. p.: 5-4, 19. p.: 6-7, 26. p.: 9-11, 35. p.: 11-15, 41. p.: 13-19, 48. p.: 16-24, 54. p.: 21-26.

Nyilatkozatok

Vladan Matic: “ Gratulálok a komlói csapatnak, úgy gondolom, kiváló munkát végez fiatal kollégám. Nagyon nehéz itt játszani Komlón, a fantasztikus közönség előtt. Remek csapat a Komló, amely tudja, mikor kell gyorsítani, lassítani, nagyon vigyáz a labdára. Ugyanakkor büszke vagyok a csapatomra. Látszott a Szeged elleni meccs és az utazás fáradtsága. A második félidőben már jobban indultunk, elhúztunk hét-nyolc góllal, s az előnyt meg tudtuk tartani. Le a kalappal mindkét csapat és a közönség előtt a fantasztikus hangulatért. Sok sikert kívánok a Komlónak.

Jakov Vranković: “Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk. Az első félidőben látszott, hogy lassúak vagyunk, míg a második játékrészben lendületesebbé váltunk. A szezon végére nagyon jó formába kerültünk, ez látszott a második félidei játékunkon is.”

Kilvinger Bálint: “ Először is gratulálok a Tatabányának. Látszott, hogy nem véletlenül győztek a Szeged ellen. Bíztunk abban, hogy nem azzal a védekezéssel találjuk szemben magunkat, hátha fáradtabbak lesznek. Ez az első félidőben megvalósult. A második félideit viszont nehezen tudtuk áttörni. Igazából ez volt a különbség a két csapat között. Küzdöttünk, hajtottunk, sok hiba csúszott a játékba, de ez elfogadható, hiszen egy nagyon jó csapat ellen kellett játszanunk. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy végig buzdítottak bennünket. Hosszú szezon volt, az utolsó mérkőzéseken már éreztem a csapaton a fáradtságot, de amit tudtunk, azt kiadtuk magunkból. Gratulálok a csapatomnak.”

Szkokán Szabolcs: “Jól sikerült beszállnom a mérkőzésbe, az előző meccseken még nem találtam a formámat. Nagyon örülök a mai teljesítményemnek.”