Hírek Klub Csapat Utánpótlás Meccsek Galéria Webshop Kapcsolat

Matke: „egy álmot vettek el tőlünk”
2017. november 27. 16:35
Manapság könnyen gyártunk összeesküvés elméleteket, ám a Tatabánya mégis valami ilyesminek esett áldozatul az EHF-kupa Chambéry-ben rendezett visszavágóján, amikor is összesítésben egy góllal alulmaradva (47-46) kiesett.

Kézilabda EHF-kupa, 3. kör, visszavágó
Küzdelmes, a tatabányaihoz hasonló összecsapást hozott a visszavágó is. A mieink védekezése végig precízen működött. A szünetet követően többször fordíthattunk volna a játék menetén, ám a két macedón bíró túlságosan is tisztelte a franciákat. Ennek pedig minden esetben a mieink itták meg a levét. A játékvezetői ténykedésben, a hab a tortán az volt, amikor fél perccel a találkozó lefújása előtt kapus nélkül, hét mezőnyjátékossal támadtunk. A célunk az volt, hogy kicsikarjuk egy döntetlennel a továbbjutást. A hazaiak védője azonban lábbal akadályozta meg a labda bejátszását a beállósunknak. Ez pedig kétperces kiállítást és hétméterest vont volna maga után. Ehelyett Mitrevszki és Todorovszki „sporik” elfordították a fejüket, a hazaiak pedig az üres kapuba lőttek....

Matics Vladan: - Csalódott vagyok, elvettek tőlünk egy álmot. Pedig nem is minden működött nálunk sem úgy, ahogy elterveztük. Az első félidőben a védekezésünk feszes volt, de támadásaink hatékonyságában akadt kivetni való. Aztán a szünet után ez is összeállt. Most is állítom, a két meccs alapján nekünk kellett volna továbbjutnunk, de ezt a játékvezetők nem hagyták. Hiába, mi még kiscsapat vagyunk Európában. Ellenben az igazunkat mi sem bizonyítja jobban, minthogy a találkozó végén a francia játékosok többsége elnézést kért tőlünk.

EHF-kupa, 3. kör, visszavágó
Chambéry (francia) – Grundfos Tatabánya KC 23-21 (9-8)
Le Phare Arena, 2500 néző, vezette: Mitrevszki, Todorovszki (macedónok).
Tatabánya: Székely M. – Harsányi, Vrankovics 1, Ilyés, Juhász Á. 8, Vranjes 3(1), Vujovics 1. Csere: Iancu (kapus), Sipos A., Grigoras 2, Bozovics 3, Szöllősi Sz., Pásztor Á. 3(1), Dénes. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 9. perc: 2-2, 16. perc: 4-5, 28. p.: 8-8, 47. p.: 19-18, 59. p.: 22-21.
Kiállítások: 6, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, illetve 3/2.
Továbbjutott: a Chambéry 47-46-os összesítéssel.