« 2017. szeptember »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Alaposan lejtett a hazai pálya
2017. szeptember 8. 9:36
Változatos, nagy csatában maradtunk alul egy foghíjas csapattal. De a Matics-legénység kitette a szívét, lelkét a hatvan perc alatt.

A mérkőzés első percei tapogatódzó játékkal kezdődtek. Mi kaptunk előbb lábra, elsősorban Vrankovics gólerős játékának köszönhetően. Pedig a játékvezetők könnyű kézzel adták a büntetőket és a kiállításokat a tatabányaiak ellen. A 20. perc táján már a hetedik hetesét lőhette a hazai alakulat...

Szünet után tovább fogyott a Tatabánya. Először Bozovics kapott indokolatlanul piros lapot, majd a gólvágó, Vrankovics is három kétperces büntetés után kénytelen volt elhagyni a pályát. A mieink azonban óriási szívvel és akarattal kézilabdáztak. Ám ahogy telt-múlt az idő, úgy fogyott a srácok ereje is, és ezt a véghajrában a rutinos Tisza-partiak ki is használták. Amennyiben kissé pártatlanabb a játékvezetés, akár a bajnokság legnagyobb meglepetését is okozhattuk volna a Tisza partján, a bajnokesélyes otthonában. Így viszont „papírforma” eredmény született.

Kontra Zsolt, technikai vezető: - Matics mester kérése az volt a meccs előtt, játszunk úgy, hogy utána egymás szemébe tudjunk nézni. Ez megtörtént. Csak gratulálni lehet a srácoknak. Egyébként egy BL-csapat játszott egy EHF-csapat ellen két magyar játékvezetővel...

1. forduló
Szeged – Grundfos Tatabánya KC 28-25 (13-13)
Szeged, 2500 néző, vezette: Herczeg, Südi.
Tatabánya: Székely M. – Vujovics 2, Bozovics 1, Juhász Á. 5, Vrankovics 6, Vranjes 3, Pásztor Á. Csere: Iancu (kapus), Sipos A., Ilyés 1, Grigoras 5, Szöllősi Sz., Dénes, Harsányi 3(2).
Az eredmény alakulása, 4. p.: 2-2, 9. p.: 3-4, 14. p.: 5-5, 19. p.: 8-9, 23. p.: 10-12, 27. p.: 12-12, 36. p.: 17-16, 41. p.: 20-16, 47. p.: 21-20, 56. p.: 25-22.
Kiállítások: 8, illetve 18 perc.
Hétméteresek: 11/8, illetve 4/2.