Learattuk a kalászt
2017. augusztus 31.
A Matics-csapat felkészülési mérkőzésen háromgólos győzelmet aratott a jól küzdő Budakalász ellen.

Remekül kezdte a meccset csapatunk, a jól záró védelem és a parádésan védő Iancu játékának köszönhetően 5-1-re megléptünk az első percekben. Ezt követően Matics mester elkezdte forgatni a csapatot, aminek elsősorban a védekezés látta kárát. A magára találó vendégcsapat elkezdte ledolgozni a hátrányát és kétszer is feljött egy gólra. A félidő végére aztán újra elkaptuk a fonalat és magabiztos előnnyel térhettünk félideji pihenőre. A második játékrész elején elsősorban a délszláv kontingens találatainak köszönhetően tovább nőtt az előny, 23-16-nál eldőlni látszott a mérkőzés. A félidő közepén aztán jött az újabb hullámvölgy: miközben hosszú percekig csak büntetőből tudtunk betalálni, addig a nagyot küzdő Budakalász feljött 25-24-re. Az említett időszakban akadt olyan periódus is, amikor emberelőnyben két gólt is kaptunk, miközben egyet sem lőttünk. Egy gólnál közelebb azonban nem jutott a vendégegyüttes, a végére újra belehúzó csapatunk végül három találatnyi különbséggel zárta le a mérkőzést. Ha nem is játszottunk sziporkázóan, összességében megérdemelt győzelmet arattunk. A támadójátékkal nem volt különösebb probléma, de a védekezésen még van mit javítani, főleg a második félidőben látottakon.

Grundfos Tatabánya KC—CYEB Budakalász 31-28 (15-11)
Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Hargitai G., Markó G.
Tatabánya: Iancu – Dénes, Ilyés, Juhász 2, Szöllősi Sz. 2, Grigoras 3, Harsányi 5/4. Csere: Székely (kapus), Vrankovic 6, Pásztor, Bozovic 4, Vranjes 4, Vujovic 4/2, Sipos 1. edző: Matics Vladan.
Hétméteresek: 7/6, illetve 8/6.
Kiállítások: 12, illetve 10 perc.

Az eredmény alakulása: 10. perc: 5-2, 20. perc: 9-7, 40. perc: 20-15, 50. perc: 25-22.
Matics Vladan: — Tipikus felkészülési mérkőzés volt, mindkét oldalon voltak jobb és gyengébb periódusok is. Látszott, hogy mindkét csapat fáradt már a felkészülés ezen periódusában. Győztünk, de az ellenfél is megérdemli a gratulációt.