Következő mérkőzés:
HÍREK CSAPAT UTÁNPÓTLÁS KLUB WEBSHOP JÁTÉK GALÉRIA TÁMOGATÓK
Megvan a bajnoki bronz is
2017. április 20. 9:11
A Magyar Kupában kiharcolt harmadik helyezés után a 24. fordulóban, az ősi rivális Csurgó legyőzésével a bajnoki bronzérmet is bebiztosították. A meccs hajrájában csak az volt a kérdés, hogy lesz-e a két csapat között 10 gólos különbség. A vége: 35-26 a kék-fehérek javára.

Az első félidei gólzáport követően a fordulást után „bekeményített” a Matics-legénység, és remek védekezéssel, Tóth Misivel az élen, valamint hatékony támadójátékkal felőrölte ellenfele ellenállását. Ennek köszönhetően a második félidő derekára minden vitás kérdés eldőlt a pályán. Így azután, az utolsó percekben már felállva, önfeledten ünnepelhette kedvenceit a szépszámú publikum. Csapatunk megérdemelten szerezte meg a bajnoki bronzérmet már a pontvadászat lezárása előtt.

Így látták...
Matics Vladan: - Ezt a meccset vártam tavaly nyár óta. Ezzel a győzelemmel bebiztosítottuk a bajnoki bronzérmünket. Most már bármit tehetnek a játékosaim a következő meccsek, semmiért nem szidom le őket.
Sótonyi László: - Az első félidőben, amíg bírtuk szuflával, tartottuk a lépést a Tatabányával. Szünet után, ahogy fáradtunk egyre inkább kiütközött a két csapat közti tudásbeli különbség.

A meccs számokban
Grundfos Tatabánya KC – Csurgói KK 35-26 (17-16)
Tatabánya: Székely M. – Pásztor Á. 3(1), VRANJES 3, Sipos A., Ilyés 3, VUJOVICS 6(1), SZÖLLŐSI SZ. 4. Csere: TÓTH M. (kapus), GRIGORAS 6, Szöllősi B. 3, Nagy Sz Sz. 2(1), Leimeter 2, Dénes, Juhász Á. 3, Rosta M. Edző: Matics Vladan.
Csurgó: Balogh T. – Varjú 3, Asztrasapkin 1, Oszlak 3, Pordán, FALUVÉGI 3, Radjenovics 2. Csere: Balogh Á. (kapus), GAZDAG 8(4), Mikita, Géczi 1, Hadzimerovics 3, Halász 1, Hornyák, Jerebie 1, Manojlovics. Edző: Sótonyi László.

Tatabánya, 1000 néző, vezette: Andorka, Hucker.
Az eredmény alakulása, 6. p.: 2-3, 11. p.: 5-5, 18. p.: 9-11, 23. p.: 14-12, 34. p.: 21-16, 44. p.: 25-18, 48. p.: 25-21, 55. p.: 32-23.
Kiállítások: 6, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, illetve 4/4.