Következő mérkőzés:
HÍREK CSAPAT UTÁNPÓTLÁS KLUB WEBSHOP JÁTÉK GALÉRIA TÁMOGATÓK
Magyar Kupa: Bronzmeccsre tartalékolva
2017. április 15. 0:56
Úgy készült a kupa elődöntőjére, hogy borsot törjünk a Tisza-partiak orra alá. Ezzel szemben, a rengeteg technikai hiba és a kihagyott ziccerek azt eredményezték, hogy némi túlzással a szegediek ölébe hullott a győzelem...

Az első játékrészben legalább 5-6 százszázalékos helyzetet puskáztak el játékosaink, miközben a pontatlan passzokban is jeleskedtek. A szünetet követően többször a kiütéses vereség határára sodródott a Grundfos KC, de a becserélt fiataloknak köszönhetően azért végül megmentette a mundér becsületét, és elkerülte a tízgólos kudarcot Matke csapata. A meccs krónikájához tartozik a 18 éves Rosta Miki remek, eredményes játéka, illetve az, hogy Matics mester a második félidő derekától, már a mai Csurgó elleni bronzcsatára tartalékolta játékosai erejét...

Elődöntő
Szeged – Grundfos Tatabánya KC 28-20 (16-10)
Debrecen, Főnix-csarnok, 2500 néző, vezette: Horváth P., Marton B.
Tatabánya: Székelly M. – Bozovics 1, Vranjes 2, Ilyés 3, Sipos A., Grigoras 1, Leimeter. Csere: Tóth M. (kapus), Vujovics 1(1), Juhász Á. 2, Dénes, Pásztor Á., Szöllősi B., Szöllősi Sz., Rosta M. 6, Nagy Sz. 3. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 6. p.: 2-3, 10. p.: 6-3, 17. p.: 9-5, 24. p.. 14-9, 38. p.: 20-10, 48. p.: 23-12, 54. p.: 24-17.
Kiállítások: 6, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 5/5, illetve 1/1.

Így látták
Matics Vladan: - Az első félidőt oda ajándékoztuk a Szegednek, pedig ellenfelünk nem nyújtott semmilyen extrát. De ennyi ziccert nem lehet büntetlenül kihagyni. Aztán a szünetet követően kis híján kivégeztek bennünket. A becserélt fiatalok viszont derekas helytálltak. Remélem, szombaton frissen kézilabdázunk, és miénk lesz a bronz.
Carlos Pastor, a szegediek edzője: - Fontos volt a jó kezdés, a jó védekezés és a remek kapusteljesítmény. Szünet után, amikor gyorsan lőttünk újabb három gólt, el is dőlt az összecsapás.

Kontra Zsolt, a tatabányaiak technikai vezetője: - A nnagy akarásnak nyögés lett a vége. Ez a találkozó egyáltalán nem úgy sikerült, ahogy elterveztük. Szombaton szeretnénk megmutatni az igazi arcunkat.
Rosta Miklós, aki 6 gólt szerzett: - Örülök, hogy jól szálltam be a meccsbe, de mi abban reménykedtünk, hogy megszorongatjuk a Tisza-partiakat. Most viszont már csak a Csurgó elleni mérkőzésre figyelünk.