Következő mérkőzés:
HÍREK CSAPAT UTÁNPÓTLÁS KLUB WEBSHOP JÁTÉK GALÉRIA TÁMOGATÓK
Hű, de nehéz volt
2017. március 8. 23:13
A 19. fordulóban, hatalmas csatában, az EHF-kupában kissé megfáradt Matics-legénység, végül 34-32-re legyőzte a sereghajtó „matyókat”, és így nem jutott a Csurgó sorsára.

Az első pillanattól kezdve óriási csata, fej-fej melletti küzdelem jellemezte a játékot. A vendégek az első félidő nagy részében futottak az eredmény után. A házigazdák ugyanis bátra és eredményesen kézilabdáztak. Kihasználták, a mieink szokatlanul gyenge védekezést.

Szünet után folytatódott a kék-fehérek vesszőfutása. A már-már legendásan jó védekezésünk szinte egyáltalán nem működött. Bő fél óra alatt, annyi gólt kaptunk a sereghajtó otthonában, amennyit máskor, egy egész meccs... Ám Ilyés Feciék nem adták fel, és hamarosan „lőtávolba” kerültek. Kapaszkodott, erőlködött a Tatabánya, aztán Pásztor, hosszú idő után, egalizálta az állást, így gyakorlatilag az 50. perc táján egy új meccs kezdődött. Óriási csata zajlott a pályán, többnyire a mieinket sújtó játékvezetéssel. De ennek ellenére, öt perccel a lefújás előtt először jutottunk előnyhöz Vranjes góljával, góljaival, és végül drámai csatában meg is szereztük a két pontot.

Kontra Zsolt: - Az első félidő eredménye is mutatja, nálunk gyenge kapusteljesítmény párosult gyenge védekezéssel és játékvezetéssel. Szünet nagyobb sebességre kapcsoltunk. Tóth Misi már jobban állta a sarat a kapuban, csak a bírói teljesítmény nem javult. Viszont örülhetünk, mert nem estünk abba a hibába, mint a Csurgó...

Jegyzőkönyv
Mezőkövesdi KC – Grundfos Tatabánya KC 32-34 (19-15)
Mezőkövesd, 500 néző, vezette: Hargitai, Markó.
Tatabánya: Székely M. – Vujovics 7, Ilyés 3, Szöllősi Sz. 1, Szöllősi B. 3, Grigoras 5, Leimeter 1. Csere: Tóth M. (kapus), Pásztor Á. 4, Juhász Á. 1, Sipos A., Vranjes 5, Bozovics 4, Nagy Sz. Edző: Matics Vladan.
A mérkőzés alakulása, 9. p.: 6-6, 13. p.: 9-7, 17. p.: 11-10, 23. p.: 15-12, 27. p.: 17-13, 29. p.: 17-15, 32. p.: 21-16, 40. p.: 22-21, 44. p.: 26-23, 47. p.: 26-26, 51. p.: 28-27, 55. p.: 30-31, 58. p.: 31-32
Kiállítások: 10, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 2/1, illetve 5/3.