« 2017. október »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Kétszer tíz perc kevés volt a Komló ellen
2017. március 2. 9:15
A 18. fordulóban, mint bebizonyosodott, egy igen kellemetlen ellenfelet kaptak a mieink. Emellett gyengébb napot fogtunk ki, így csak 27-27-es döntetlen értünk el a lelkes komlóiak ellen.

Pedig minden szépen és jól indult. Aztán, érthetetlen módon, a huszadik perc tájékán leült a Matics-legénység. A védelmünk átjáró házra kezdett hasonlítani és támadásban is sorra hibázták el a helyzeteket. A vendégek sokszor a passzivitás határág játszottak a kapunk előtt, ezzel lassítva a tempót. Ettől pedig egyre idegesebb lett a Tatabánya. Siettettük a támadások befejezését, ezért rendre elpuskáztuk a legnagyobb helyzeteket is. Eközben a komlóiak szépen, csendben ledolgozták négygólos hátrányukat, ezért az első félidőt Vujovics, a dudaszó pillanatában lőtt kínai „figurás” gólja mentette meg.

Szünet után is az első félidőben bevált taktikát alkalmazta a Komló. Sőt, az olykor kapkodó Grundfos KC ellen egy 6-1-es sorozatot is produkáltak a vendégek. Ezért egyre nagyobb bajba kerültünk. A véghajrában aztán ismét magára talált a Matics-csapat, és Vujovics gyors góljai visszahozták a reményt. Egy perccel a lefújás előtt visszavettük a vezetést, ám a Komló, a remek napot kifogó Markovics találatával egalizálta az állást. Ekkor már csak hat-hét másodperc volt hátra, Szöllősi Balázs be is vette a rivális kapuját, ám a feketeruhások – lépéshiba miatt – ezt a gólt már nem adták meg... Így maradt a soványka döntetlen és a vendégek felhőtlen öröme.

Jegyzőkönyv
Grundfos Tatabánya KC – Komló 27-27 (13-12)
Földi Imre Sportcsarnok, 900 néző, vezette: Dobrovits, Tájok.
Tatabánya: Székely M. – Pásztor Á. 1, Juhász Á. 2, Szöllősi Sz. 1, Szöllősi Balázs 5(1), Leimeter 3, Vujovics 8(3). Csere: Tóth M. (kapus), Dénes, Ilyés 5, Grigoras, Vranjes, Sipos A. 2. Edző: Matics Vladan.
Komló: Selymes – Gebhardt 5, Obradovics 5, Katzirz 1, Jerkovics 2, Pribanic 3, Markovics 8(4). Csere: Granics (kapus), Szöllősi Bence 3, Marcsek, Szögi, Kovács M. Edző: Kilvinger Bálint.

Az eredmény alakulása, 5. p.: 5-2, 13. p.: 8-4, 22. p.: 9-9, 26. p.: 10-11, 43. p.: 20-18, 51. p.: 21-25, 58. p.: 26-26.
Kiállítások: 2, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 6/4, illetve 4/4.

Vélemények
Matics Vladan: - Előbb vagy utóbb ez várható volt. Kétszer tíz percet játszottunk jól az elején és a végén, negyven percig pedig szenvedtünk. Gratulálok a vendégeknek!
Kilvinger Bálint: - Ma azt az arcunkat mutattuk, amit már az előző fordulókban is szerettünk volna. Elismerés illeti a csapatomat.