Nem szeppentek meg a vendégek
2017. február 16.
A Tatabánya négygólos, ám könnyűnek nem nevezhető győzelmet aratott az Orosházával szemben. Pedig a szünet után a mieink már hat-hét góllal is vezettek.

A sérülés és betegséghullám miatt Juhász Ádi, Ilyés Feci, Harsányi Geri és Leimeter Csabi nélkül lépett pályára Matics mester csapata. A kék-fehére egy ideig nem is találta a játék ritmusát. Az alföldi gárda rá is érzett erre, és úgy döntött, nem kér a szimpatikus vesztes szerepéből. Az első harminc perc hajrája azonban egyértelműen a a kék-fehéreké volt. Sőt, a folytatásban állva hagyták az orosháziakat Bozovicsék. Néhány perc leforgása alatt hétgólos előnyre tettek szert. Ám ekkor a vendégek feléledtek, így azután bőven maradt izgalom a véghajrára is, de a rutinosabb, és egyre inkább „lehiggadó” Tatabánya végül behúzta a mérkőzést.

Összességében, ha kicsit döcögősen is, de megoldotta a házi feladatot - ahogy Matics mester fogalmazott – a hazai együttes, és továbbra is őrzi 15 forduló óta tartó veretlenségét.

A mesterek így látták

Matics Vladan: - A vendégek hatos fala ellen jól játszottunk. A nyitott védekezéssel szemben viszont csak nehezen találtuk az ellenszert. A huszonkét kapott gól azt jelzi, a védekezéssel nincs baj, ellenben a támadásainkban sokszor könnyű kézzel szórtuk el a labdákat, ezen feltétlenül javítanunk kell.
Buday Dániel: - Gratulálok a csapatomnak a mérkőzéshez történő hozzáállásához és a küzdeni tudásához. A Tatabányának pedig sok sikert kívánok a nemzetközi porondon.

Jegyzőkönyv
17. forduló

Grundfos Tatabánya KC – Orosháza 26-22 (15-11)
Földi Imre Sportcsarnok, 750 néző, vezette: Altmár, Horváth M.
Tatabánya: Székely M. – Pásztor Á. 1, Vranjes 2, Sipos A. 1, Dénes, Bozovics 8, Szöllősi B. 4. Csere: Tóth M. (kapus), Vujovics 6(3), Grigoras 2, Szöllősi Sz. 2, Nagy Sz. Edző: Matics Vladan.

Orosháza: Szabó L. – Komporály 3, Oláh T. 1, Knezevics 2(1), Antal 2, Milas 5, Tárkányi 1. Csere: Herjeczki (kapus), Markoski 1, Németh G. 2, Morva, Radojevics 4, Pásztor M., Németh L. 1. Edző: Buday Dániel.
Az eredmény alakulása, 5. p.: 1-2, 11. p.: 5-3, 16. p.: 7-7, 24. p.: 12-9, 35. p.: 18-11, 48. p.: 21-17, 56. p.: 23-21.
Kiállítások: 6, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 3/3, illetve 1/1.

A hazai együttesben Székely Marci mellett Vranjes Vladimir, Szöllősi Szabolcs, Sipos Adrián (aki a 45 percben megsérült), valamint Bozovics Milos nyújtott átlagon felüli teljesítmményt