Végre visszatértek a válogatottból játékosaink, és így 2016. december 16. óta először komplett a kék-fehérek játékoskerete. Matics mester szerint nagy szükség van a közös gyakorlásra, hiszen fel kell frissíteni azokat a szisztémákat, játékelemeket a válogatottaknak is, amelyek klubcsapatuk taktikáját jellemzik.
Mezőkövesden az év végén a vezetőedző személyében történ változás. Az MKC elnökséges azt a Janó Pált bízta meg az élvonal sereghajtójának irányításával, aki egykor a tatabányai kék-fehérek gárdáját is erősítette.
– Nem lesz könnyű dolgunk – emelte ki Matke. – De ezzel a kerettel hoznunk kell ezt a mérkőzést. A két felkészülési meccsen mutatott formánk bíztató volt, és a veretlenségi sorozatunkat a kupában is folytatni szeretnénk. A házigazdák új edzővel, az új év első igazi megmérettetésére készülnek, így bizonyára mindent elkövetnek. A tatabányai bajnoki találkozón sem volt könnyű ellenük, de most egyértelműen a továbbjutás a célunk. Úgy gondolom, most nem az számít, hogy mennyire játszunk jól vagy látványosan, csak nyerjünk.
A Grundfos KC-hoz hasonlóan a Mezőkövesdieknek is vannak kupatapasztalatai, a Magyar Kupa 2014-15-ös kiírásában a kövesdiek bronzérmet szereztek.
1. ONE Veszprém HC | 42 |
2. FTC-Green Collect | 35 |
3. OTP Bank - PICK Szeged | 34 |
4. MOL Tatabánya KC | 27 |
5. Balatonfüredi KSE | 25 |
6. ETO University Handball Team | 25 |
7. Csurgói KK | 19 |
8. HE-DO B.Braun-Gyöngyös | 16 |
9. Carbonex-Komló | 16 |
10. HSA NEKA | 15 |
11. PLER-Budapest | 13 |
12. QHB Eger | 9 |
13. CYEB-Budakalász | 9 |
14. Dabas KC | 9 |