A csoportkör kapujában!
2016. november 21.
A találkozó előtt a szurkolók arról beszélgettek, hogy hét-nyolcgólos győzelem elég lehet a hazaiaknak az EHF-kupa visszavágójárara. Végül ezt még meg is fejelte Matics mester csapata az izraeli Maccabi Srugo Rishon Lezon ellen.

Az első félidőt jól kezdték a mieink, de néhány perc után levetkőzte lámpalázát a Lezion, és elsősorban a hatékonyan „dolgozó” délszláv kontingensének köszönhetően szorossá tette a találkozót. Sokáig fej-fej mellett haladt a két együttese. Aztán a Tatabánya a 20. perc táján megrázta magát hatékony kézilabdával, megnyugtató előnyt szerzett.

A fordulás után fáradni látszottak a vendégek. Pásztor Ákos, Juhász Ádám és Bozovics ellenben nagyon elkapták a fonalat, így a két csapat között fokozatosan nőtt távolság. Csak idő kérdése volt, mikor lesz a két alakulat között 10 gólos a különbség. Aztán bő negyedórával a találkozó lefújása előtt ez is bekövetkezett. A végén már könnyű gólokat lőve, folyamatosan növelte előnyét a hazai gárda. A látottak alapján a tizenkét gólos különbség pedig – némi túlzással – formalitássá tette a visszavágót.

Jegyzőkönyv
EHF-kupa, 3. kör, 1. mérkőzés
Grundfos Tatabánya KC – Maccabi Srugo Rishon Lezion (izraeli) 35-23 (16-11)
Földi Imre Sportcsarnok, 1000 néző, vezette: Cernavskis, Bogdanovs (lettek)
Tatabánya: Székely M. - Harsányi 3, Pásztor Á. 8(2), Sipos A. 1, Vranjes 3, Ilyés 1, Vujovics 3. Csere: Tóth M. (kapus), Juhász Á. 8, Leimeter, Szöllősi Sz., Szöllősi B. 3, Bozovics 5, Dénes. Edző: Matics Vladan.

Lezion: Siklosi – Karacsics 5, Kofman 3, Avraham 1, Gera O., Markotics 4, Stelman 4(2). Csere: Strat (kapus), Praznik 1, Friedmann, Biton 4, Neeman, Kalderon 1, Gera T. Edző: Frenkel Teomim Saar.

Tatabánya, 1000 néző, vezette: Cernavskis, Bogdanovs (lettek)
Az eredmény alakulása, 6. p.: 3-0, 7. p.: 3-2, 15. p.: 7-7, 22. p.: 11-7, 35. p.: 19-13, 42. p.: 23-15, 46. p.: 28-18, 55. p.: 33-21.
Kiállítások 10, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 4/2, illetve 3/2.

EDZŐI VÉLEMÉNYEK
Matics Vladan: - Úgy gondolom, korrekt meccset játszottunk. Határozott volt a védekezésünk, de még ennél is tudunk jobbat. Mivel nem ismertük az ellenfelet, így óvatosabban kezdtünk. Most felkészülünk a visszavágóra, ahol már nem hiszem, hogy csak az előny megőrzésére kell törekednünk. Ott is győzni szeretnénk.
Frenkel Teomim Saar: - Nagyon erős csapattal találkoztunk, ráadásul az ő otthonukban. Az első félidőben jól játszottunk, de a második játékrészben már nem tudtunk ugyanolyan teljesítményt nyújtani.