Elsöpörtük a Ceglédet is...
2016. november 13.
Feleslegesen tartott ellenfelétől a Matics-legénység. A mieink ugyanis hatvan percen keresztül uralták és irányították a találkozót. Így a 10. fordulóban, zsinórban 8. győzelmét aratta a Tatabánya.

Az első félidőt úgymond keretbe zárta a Grundfos KC, hiszen parádésan kezdett, aztán jött egy kis „szunya”, amikor egy rövid időszakra felzárkózott a Cegléd. Majd remekül zárták az első harminc percet Pásztorék.
A fordulást követően sem változott a meccs képe. A sok hiba ellenére is megnyugtató előnyre tettek szert Szöllősiék. Összességében azonban minden egy optimális forgatókönyv szerint alakult, és a mieink jó teljesítményüknek köszönhetően magabiztosan győztek. Sőt, ez a siker akár nagyobb különbségű is lehetett volna. Ez az önbizalom növelő győzelem kifejezetten jól jön a vasárnapi EHF-kupa mérkőzés előtt.

Vélemények
Matics Vladan: - Jó volt a védekezésünk és a kapusteljesítmény is. Összességében elégedett vagyok az eredménnyel, de kár a sok buta hibáért.
Kontra Zsolt, a tatabányaiak technikai vezetője: - Jól teljesített a csapat. Örömteli, hogy Székely Marci gyakorlatilag 55 percig remekül védett, de nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna.

Jegyzőkönyv
Ceglédi KKSE – Grundfos Tatabánya KC 18-25 (9-15)
Gál József Sportcsarnok, 700 néző, vezette: Horváth P., Marton B.
Tatabánya: Székely M. – Vujovics 5,Bozovics 2, Szöllősi B. 3, Vranjes 2, Harsányi 1, Pászor Á. 4. Csere: Tóth M. (kapus), Juhász Á. 2, Sipos A., Leimeter 1, Ilyés 2, Dénes 1, Szöllősi Sz. 2. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása, 8. p.: 0-6, 17. p.: 5-9, 27. p.: 9-11, 32. p.: 11-15, 44. p.: 13-20, 53. p.. 15-24, 59. p.: 18-24.
Kiállítások: 4, illetve 12 perc.