UTÁNPÓTLÁS HÍREK
2016. november 11.
2016.11.06. Pozsony fiú U11 ,U13 Nemzetközi Torna A 2003 és a 2005 korosztály nemzetközi tornán vett részt a szlovák fővárosban. A hazai SKP Bratislava,az osztrák WAT Fünfhaus, a cseh Nove Veseli mellett a kodályos fiúk képviselték Magyarországot.

A tornát a Nove Veselivel kezdtük, először az idősebb korosztály, majd a kisebbek is összecsaptak cseh ellenfelünkkel.

A nagyok meccse úgy 10 percig volt szoros, 7-7-ig tudták tartani a csehek a lépést, félidőben 11-7-et mutatott az eredményjelző ide. A II. félidőben már csak a tisztes helytállás volt az ellenfelünk célja. A végeredmény 27-12 a tatabányai fiúknak.

A kisebbek picit ijedten kezdték a tornát, a 2-3 gólos cseh előny már a mérkőzés elején kialakult. A félidei 7-9 után a végeredmény 13-16 a Nove Veselinek.
Az osztrák WAT Fünfhaus tavaly kihagyta ezt a sorozatot, meg is leptek minket a 2003-as gyerekek találkozóján. A mérkőzés első félideje magyar dominanciával, 2-3gólos előnnyel zajlott le. Szünet után a játékvezetők érthetetlen döntésekkel egalizáláshoz segítették a „sógorokat”, amitől ők vérszemet kaptak, a mi játékosaink pedig lefagytak. A vége 19-16 az osztrákoknak egy olyan meccsen, aminek 80%-ában mi domináltunk.

Az U11-eseink bátran mentek bele a WAT Fünfhaus elleni meccsbe, az előző mérkőzésükhöz képest jóval kevesebb hibát vétettek támadásban, de pechjük volt, hogy az osztrákok is inkább támadásban jeleskedtek. A vége 20-16 a WAT Fünfhaus javára.

A 2003-as korosztály utolsó erőpróbája a jól ismert „ősi” rivális, pozsonyi SKP Bratislava ellen álomszerűen kezdődött. 13 percig tartottuk 0 lőtt gólon házigazdáinkat. Ha a majdnem tökéletes védőfalon egyszer-egyszer át is jutott a labda, a kapuban Darmstädter Máté parádés védéseivel kedvetlenítette el a szlovákokat. A 34-13-as végeredményhez tartozik, hogy a mérkőzés vége felé már gyakorolni tudtuk a - kapus nélküli – 7 a 6 elleni játékot, szinte minden támadásunk góllal ért véget.

2005-öseink végig meccsben voltak a házigazdákkal, 11-11-nél utol is értük őket, de a vezetést sajnos egyetlen percre sem tudtuk átvenni. Az utolsó támadásig nyílt mérkőzés vége 17-15 az SKP Bratislavának. Kis szerencsével fordítva is véget érhetett volna a torna utolsó mérkőzése.

A 2005-ös csapat: Vadászy Kristóf, Chovanecz Dávid, Farkas Ádám, Fülöp Péter, Andrej Szilvió, Batta Gergő, Solymos Márton, Kuzma Balázs, Togyeriska Viktor, Pongrácz Máté, Hardi Dániel, Csordás Bence, Vicze Barnabás.
A 2003-as csapat: Darmstädter Máté, Horváth Benedek, Csordás Kristóf, Barsi Kristóf, Bodnár Ádám, Kolozsi Kornél, Sárai Levente, Tóth Barnabás, Oláh Bence, Krancz Kolen, Fraiman Márk, Szegi Kornél, Hocsák Balázs, Halmi Szabolcs.
Vezető edző:Horváth Árpád