A vendégek minden bizonnyal nem ilyen bajnoki rajtban reménykedtek, hogy hét fordulót után, a tabella alsó fertályában szerénykednek. Így azután ellenféltől független most már minden lehetőséget igyekeznek megragadni.
– Nagyon motivált ellenféllel számolunk – emelte ki Matic mester. – Bizonyára meglepetést akarnak okozni Tatabányán, mi viszont szeretnénk az ötös győzelmi sorozatunkat hatosra „javítani”. Hazai pályán nem kérdéses, hogy nyerni megyünk fel a pályára. De nem lesz egyszerű. Tavaly is akadtak gondjaink az újvárosiakkal. Ott kikaptunk, itthon megszenvedtünk ellenük. Most viszont sokat videóztunk, kielemeztük játékukat. Mindenre felkészültünk.
A hazaiak egyik hálóőre, Székely Marci továbbra sincs bevethető állapotban. Ellenben a kezén megsérült Demis Grigoras szépen gyógyul. A többiek pedig valamennyien egészségesek.
Kedden este 6-kor azonban senki ne lepődjön meg a hazaiak rózsaszín vagy divatosabb kifejezéssel pink színű szerelésén. Klubunk az első szóra csatlakozott a mellrák elleni nemzetközi küzdelem hónapjához, illetve a „Mozogj az életért” kampányhoz. A Kék Tigrisek továbbgondolva ezt a virtuális kampányt, a Balmazújváros elleni mérkőzésen pink színű mezben, egy találkozóra Rózsaszín Párducként lépnek pályára, ezzel is felhívva a figyelmet az ügy fontosságára. A támogatás tárgyiasult formában is testet ölt, hiszen a mérkőzést követő héten elárverezik a pink színű – a játékosok által viselt és dedikált – mezek, és az ebből befolyó összeget felajánlják az Onkológiai Központ Daganatok Sebészete Alapítványnak.
1. MOL Tatabánya KC | 10 |
2. OTP Bank - PICK Szeged | 9 |
3. ONE Veszprém HC | 6 |
4. ETO University Handball Team | 6 |
5. FTC-Green Collect | 6 |
6. Carbonex-Komló | 4 |
7. CYEB-Budakalász | 4 |
8. HE-DO B.Braun-Gyöngyös | 4 |
9. Balatonfüredi KSE | 3 |
10. Szigetszentmiklósi KSK | 3 |
11. Budai Farkasok-RÉV | 2 |
12. PLER-Budapest | 2 |
13. Csurgói KK | 2 |
14. NEKA | 1 |