Nehéz szülés volt, de győztünk!
2016. október 15.
Bár az első félidőben szenvedett a Tatabánya, a második játékrészben végül felülkerekedett a nagyot küzdő Mezőkövesden.

Rémesen kezdte a mérkőzést a Tatabánya, a védekezésben és támadásban is sokat hibázó hazai alakulat a 7. percre négygólos hátrányba került. Így ahelyett, hogy egy magabiztos előny felépítésén fáradozott volna a Grundfos, azzal töltötte az első játékrészt, hogy ledolgozza a hamar összeszedett tekintélyes hátrányát. Ez végül az első játékrész végére sikerült is, így a két csapat döntetlennel vonulhatott az öltözőbe. A második félidő elején egy-egy gólokkal még vezetett a szívósan küzdő Mezőkövesd, de aztán négy perc alatt öt gólt is szerzett a Tatabánya, végérvényesen magához ragadva a vezetést. A vendégek nem adták fel, tíz perccel a vége előtt felzárkóztak egy gólra, de a rutinosabb és nagyobb erőtartalékokkal rendelkező Tatabánya végül bedarálta őket.

Matics Vladan: – Élvezetes, dinamikus mérkőzést játszottunk, ahol a végén a rutin döntött a javunkra. Gratulálok a Mezőkövesdnek.

Molnár Ferenc: – Tisztességgel helytálltunk a Tatabánya otthonában, amit gyakoroltunk, azt többé-kevésbé végre is tudtuk hajtani. Gratulálok a csapatomnak, de néhány játékosnak el kellene gondolkodnia a mai teljesítményén.

Kézilabda NB I., férfi, 6. forduló
Grundfos Tatabánya KC–Mezőkövesdi KC 34-29 (16-16)

Tatabánya, 800 néző, vezette: Bíró Á., Kiss O.
Tatabánya: Tóth - Vujovic 11(4), Bozovic, Szöllősi Sz. 3, Szöllősi B., Leimeter 2, Harsányi 3(1). Csere: Deményi (kapus), Pásztor 5(1), Juhász 3, Sipos, Ilyés 3, Dénes, Vranjes 4. Edző: Matics Vladan.
Mezőkövesd: Holló - Vaskó 2, Grünfelder 2, Trivkovic 2, Vukic 2, Selvisaiuk 1, Szepesi 7(5). Csere: Nagy, Lókodi 8, Radnic 4, Kovács, Grigoriev 1. Edző: Molnár Ferenc.
Hétméteresek: 8/6, illetve 5/5.
Kiállítások: 4, illetve 12 perc.
Végleg kiállítva: Vukic, Trivkovic.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 2-1, 7. perc: 2-6, 12. perc: 6-7, 25. perc: 11-14, 35. perc: 18-19, 40. perc: 23-19, 51. perc: 27-26, 57. perc: 31-28.