Küzdelemből győzelem
2016. október 1.
Senki nem számított könnyű mérkőzésre, de senki nem gondolt arra sem, hogy a Duna-partiak így megizzasztják a Matic-csapatot.

Az első pillanattól kezdve mindkét együttes nagy hangsúlyt fektetett a védekezésre. A mieink azonban támadásban olykor gyengélkedtek, így a Vác magához ragadhatta a vezetést.

Aztán jött Vranjes és Szöllősi Szabolcs, és „jött” a tatabányai előny a szünetre. Ám ekkor még semmi nem dőlt el.Sőt, a szünet után sem. Végül a kék-fehérek nagyot küzdöttek annak érdekében, hogy itthon tartsa a két bajnoki pontot. Kissé izzadságszagú győzelem volt.

Matics Vladan: - Jobb egy ilyen győzelem, mint egy szép vereség. Tudtuk, hogy nehéz lesz, miközben bőven akadnak gondjaink. Egyelőre szélről nagyon hiányoznak a sérültjeink. Nem tudtunk könnyű gólokat lőni. De így is többet vártam a csapatomtól, amelyik idegenben ennél bátrabban játszik.
Vladimir Vranjes: - Kemény, küzdelmes meccs volt, de mint beállós ehhez már hozzászoktam. Jól érzem itt magam, és várom a jó folytatást.

Zsiga Gyula: - Két ellentétes félidőt játszottunk. Az elsőben szellemesen, hatékonyak kézilabdáztunk, a folytatásban ez már nem jött össze, sem védekezésben, sem támadásban. Többet éreztem ebben a meccsben.
Lendvay Péter (Vác): - Kissé magunkat is megleptük az első félidei jó teljesítményünkkel. A második játékrészben azonban elszalasztottuk a lehetőségeinket, pedig több volt ebben a találkozóban.
Jegyzőkönyv

4. forduló - Grundfos Tatabánya KC – Váci KSE 25-21 (13-12)
Földi Imre Sportcsarnok, 900 néző, vezette: Búza, Czeszregi.

Tatabánya: Tóth M. – Pásztor Á., Leimeter 1, juhász Á. 4, Ilyés 3, Vranjes 6, Dénes. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A., Harsányi 1, Bozovics 1, Vujovics 3(3), Szöllősi Sz. 3, Szöllősi B. 3. Edző: Matics Vladan.

Vác:
Drissi – Vasaics, Csicsikalo 1, Topics 2, Koler 6, Lendvay 4, Popovics 2(1). Csere: Vitáris, Ulicsinyi (kapusok), Tyiskov, Bartók 4, Pavlovics, Törteli, Munkácsi, Ménfői, Császár F. 2. Edző: Zsiga Gyula.

Az eredmény alakulása: 7. p.: 3-1, 14. p.: 5-8, 22. p.: 9-9, 28. p.: 12-12, 37. p.: 16-14, 45. p.: 19-16, 53. p.: 22-18.
Kiállítások: 8, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 3/3, illetve 2/1.