4 Város tornája - Utánpótlás hírek
2016. szeptember 15.
Szeptember 11.-én Tarjánban rendezték meg a hagyományos „4 Város torna”-ját. Ez a torna két fordulóból áll, melyből egyet az őszi szezonban rendeznek meg, egyet pedig tavasszal, mindig más helyszínt választva. A tornát most az U12 (2004-es korosztály) és U14 (2004-es korosztály) számára rendezték.

Az első mérkőzését az U12-es csapat Sporta Hlohovec (Szlovákia) azonos korú gárdájával játszotta. Kicsit félszegen kezdtük a mérkőzést, és az elején nem sikerült több góllal ellépni az ellenféltől. Mindkét együttes sokat hibázott a támadásban és a védekezésben is. A második félidőben javult a védekezésünk és elöl Horváth Benedek villogott, így végül 3 góllal sikerült a Hlohovec gárdája fölé kerekedni. (11:8)

A második mérkőzést az igen jó erökből álló MSK Povazska Bystrica (Szlovákia) játszották. Mindkét csapat hasonló játékerőt képviselt. Nagy küzdelem folyt a pályán. A második félidőben javult a játékunk és 3 góllal megnyertük a mérkőzést. (11:8)

A harmadik mérkőzést a cseh HC Zubri csapata ellen játszottuk. Az utóbbi években többször is szinte minden korosztályban megleptek bennünket. Most is nagyon jól felkészített csapat ellen vettük fel a harcot. Óriási küzdelem folyt a pályán és fej-fej mellet haladt az eredmény. Hol mi, hol az ellenfél vezetett. Végül sikerült az ellenfél erejét felőrölni és 2 góllal legyőztük a Zubri csapatát (15:13).
Az U12 –es csapat 3 győzelemmel az első helyen várja a tavaszi folytatást!

Az U14-es csapat az első mérkőzésén meglepő, de megérdemelt vereséget szenvedett a Sporta Hlohovec gárdája ellen. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést és sikerült 2-3 gólos előnyt kiharcolni. A félidő végéig ezt sikerült is megtartani. (9:6) A második félidőt egy jó támadás végén góllal fejeztünk be és 4 gólra duzzadt az előnyünk. Ezután egy védekezési hiba után gólt kaptunk, majd 3 labdaeladást az ellenfél szigorúan megbüntetett és már is kiegyenlítettek (10:10). Innen a forgatókönyv a következő volt: egy góllal az ellenfél elhúzott, majd azt mi kiegyenlítettük. Sajnos a végén ez nem sikerült és 15:16-ra kikapott a Kodályos csapat.

A második mérkőzést az MSK Povazská Bystrica gárdája ellen játszottuk. Az ellenfelünket régóta ismerjük. Mindig ki-ki mérkőzést játszunk egymás ellen. Ez most sem volt másképp. Óriási küzdelem folyt a pályán. A védekezésünk az előző mérkőzés második félidejéhez viszonyítva feljavult és a támadásainkat is eredményesen fejeztük be. A bystricai csapat azonban nem adta meg magát és a hibáinkat kihasználva szorossá tudta tenni a mérkőzést (23:21).
A harmadik mérkőzést a HC Zubri csapata ellen játszották a fiúk. Velük mindig küzdelmes mérkőzéseket játszunk és hol mi, hol ők nyernek. Végig kiélezett küzdelem folyt a pályán. A vége előtt pár másodperccel sikerült egy gólos előnyt kiharcolnunk. A középkezdés után Bodnár Ádám a félpályánál szabálytalankodott az ellenfél játékosával és piros lapot kapott. Meglepetésre a játékvezetők a szabaddobást a kilences tájékán végeztettek el, amiből időntúli gólt kaptunk és mérkőzés döntetlennel ért véget. (18:18)