A Schmelzer Kupán is jeleskedtünk
2016. szeptember 8.
2016. szeptember 2-4. között rendezték meg Bécsben a hagyományos nemzetközi (cseh, szlovák, német, szlovén, litván, lengyel, magyar, osztrák) Schmelzer kupát utánpótlás korú kézilabdásoknak. A torna érdekessége, hogy szabadtéri, rekortános kézilabdapályákon bonyolítják le és csak a döntő mérkőzéseket játsszák sportcsarnokokban. A tornán a Grundfos KC két csapattal is képviseltette magát a 2002-es (U14) korosztályban, az U14-es (8. osztályos) és az U13-as (7. osztályos) csapat is itt indult. Ebbe a korosztályba 16 csapat nevezett, amit a szervezők 4db 4-es csoportba soroltak. A két csapatunk más-más csoportban, de azonos ágra került.

Az U13-asok a HSG Bärnbach/Köflach (AUT) csapata ellen kezdték meg a tornát. Az azonos képességű csapat ellen magabiztos játékkal, 9 gólos győzelmet arattunk (19:10). A második csoportmérkőzést az UHC Tulln (AUT) csapata ellen játszottuk. Az osztrák csapatban két kiemelkedő képességű gyermek játszott, amit kiváló védekezéssel tudtunk hatástalanítani. Bár az 5 gólos győzelem könnyű mérkőzés látszatát kelti, de ezért a győzelemért alaposan megizzadtak a fiúk (13:18). Az utolsó csoportbeli mérkőzést a WAT Fivers Margareten (AUT) ellen vívtuk. A csoportbeli összecsapásokon az osztrák csapat is megnyerte mindkét mérkőzését, viszont a gólkülönbsége jobb volt, mint a mi fiainknak. Már a mérkőzés elején sikerült az ellenfélnek két góllal elhúznia és óriási küzdelemben ezt a végéig meg is tartották (15:17), így a „kicsik” csoport másodikként jutottak tovább a legjobb 8 csapat közé.

Az U14-es csapat az első meccsét a csoportban a HIB Liebenau (AUT) ellen kezdte. A jó erőkből álló osztrák csapat az első félidőben megizzasztotta a fiainkat. A második félidőben azonban a mieink felőrölték az ellenfelet és magabiztos 6 gólos győzelmet arattak (23:17). A következő csoportmeccset magassági- és testsúlyfölényben lévő Vöslauer HC (AUT) ellen játszottuk. Nem ijedtünk meg az ellenféltől és a mérkőzés folyamán hol mi, hol ők vezettek 1-2 góllal. Az utolsó percre úgy fordultunk, hogy 1 góllal vezettünk. Sajnos az egyéni hibák megpecsételték a sorsunkat, így 1 góllal kikaptunk az osztrák csapattól (21:22). Az utolsó csoportmérkőzés arról döntött, hogy, ha azt megnyerjük, akkor csoport másodikként továbbjutunk a legjobb 8 csapat közé. A WAT Fünfhaus/GRG15Schmelz/2 (AUT) ellen jó játékkal, magabiztos győzelmet aratva jutottunk tovább a csoportból.

Az U13-as csapat a 4 közé jutásért azzal a csapattal játszott, aki a „nagyokat” a csoportmérkőzések folyamán 1 góllal legyőzte (a Vöslauer HC /AUT/). A fizikai fölényben lévő osztrák csapat megtörte a „kicsik” ellenállását és 6 gólos győzelmet aratott az U13-as csapat ellen (15:9).

A 4 közé jutásért az U14-es csapatra a „kicsiket” előző nap 2 góllal legyőző WAT Fivers Margareten (AUT) várt. A fiúk egy percnyi esélyt sem hagyva, magabiztos játékkal győzték le az ellenfelet (19:13).

A „kicsik” az 5-8. helyért folytatták a küzdelmet a Union West Wien (AUT) csapata ellen. Óriási küzdelemben 1 góllal maradtak alul. (13:14) A 7-8. helyért a UKS Krakowiak (POL) csapata ellen játszottunk. A lengyel csapatban több középiskolás is játszott, mivel ezt a szabályok lehetővé tették. Szabály magyarázat: Nem tanévre volt meghatározva a játékosok születési éve (2002.09.01-től), hanem évkezdetre (2002.01.01-től), így elsős középiskolások is játszhattak a csapatokban.

A magassági és erőfölényben lévő játékosok teljesen felőrölték csapatunkat és 19:13-ra győztek le minket. Ezzel az U13-as csapat a 16 csapatos tornán a 8. helyen végzett.

Az U14-es csapatunk a döntőbe jutásért a WAT Atzgersdorf/1 (AUT) csapata ellen játszott. Óriási küzdelem alakult ki a két csapat között, hol az egyik vezetett 1 góllal, hol a másik. Az utolsó egy percben 1 góllal vezetett az ellenfél, amit sikerült kiegyenlíteni. Az ellenfél támadását jó védekezéssel hatástalanítottuk, majd a lefújás előtt Weiler Krisztián szélről szerezte meg a győztes gólt. Ezzel a csapat a torna döntőjébe jutott.

A döntőt a MRK Krka (SLO) csapat ellen vívtuk a Wiener Stadthalle B csarnokában. Az ellenfél csapatában sok középiskolás tanuló játszott. A magassági- és erőfölényüket tökéletesen kihasználva egy percnyi esélyt sem hagyva, magabiztosan nyerték meg a tornát (15:28). Az U14-es csapat 2. helyezést ért el a tornán.

U13-as csapat tagjai: Darmstadter Máté, Horvárh Benedek, Hocsák Balázs, Krancz Kolen, Szegi Kornél, Oláh Bence, Csordás Kristóf, Edwards Olivér, Barsi Kristóf, Halmi Szabolcs, Fraymann Márk, Kucsera Máté, Tóth Barnabás

U14-es csapat tagjai: Goór Tibor, Marx Dominik, Nyers Dániel, Bodnár Ádám, Batta Gábor, Kiss Krisztofer, Weiler Krisztián, Sárai Levente, Szeles Krisztofer, Paxy Olivér, Pulik István, Kolozsi Kornél, Ian Marte-Rivera

A csapat felkészítői: Horváth Árpád és Jaczkó László