Nem okoztak csalódást
2016. április 25.
Grundfos Tatabánya KC – Veszprém 25-32 (14-14)

Az ezer sebből vérző Tatabánya fantasztikusan küzdött a Bajnokok Ligája fináléjába készülő veszprémiekkel szemben. A Matics-legénység derekasan helyt állt. Nem véletlenül kiabálta torka szakadtból a hazai közönség a mérkőzés lefújást követően, hogy: „szép volt fiúk! Szép volt fiúk!
A foghíjas házigazdák méltó ellenfelei voltak a BL-meccsből érkező, és kissé fáradtnak tűnő Sabate-csapatnak. A vendégek olykor pihentették az ászaikat, a hazaiak viszont ziccerek sorát hibázták el. Ennek ellenére fantasztikus első félidőt produkált a szurkolóiktól űzött Tatabánya. Az első félidő hajrájában a vendégek még a szerencsével sem álltak hadilábon…

Szünet után, Matics mester sorra cserélte sérült és fél sérült játékosait. Ezt a vendégek gyors gólokkal „hálálták” meg. Ám a hazai kék-fehéreket ez sem törte meg, hatalmas szívvel hajtottak tovább. Aztán a második játékrész derekától fokozatosan őrölte fel ellenállásukat a bakonyi gárda. A házigazdák kicsit el is bizonytalanodtak, ám az akarat vitte előre őket. Az utolsó tíz percben pedig már jóformán csak a hazai fiatalok voltak a pályán, és tartották a lépést a világklasszisokkal… Egy becsülettel, férfiasan küzdő Tatabánya a meccs lefújása után méltán érdemelte ki a publikum vastapsát.
A rangadón először mutatkozott be a sérült Rade Mijatovics kapus „helyetteseként” az ifjúsági korú Demény Xavér.

Jegyzőkönyv
Földi Imre Sportcsarnok, 1000 néző, vezette: herczeg, Südi.
Tatabánya: Borbély – Crnoglavac, Harsányi 2, Katzirz 1, Mazák 2, Díaz 1, Vujovics 4(2). Csere: Demény (kapus), Juhász Á. 7(1), Bodó 1, Rosta, Krszmancsics 3, Pásztor Á. 3, Gábor, Vaskó 1, Törő. Edző: Matics Vladan.
Veszprém: Mikler – Ugalde 5, Sliskovics 4, Lékai 6, Nilsson, Guardiola 5, Margucs 4(1). Csere: Schuch, Rodriguez 1, Sulics 1, Palmarson 4, Ilics, Zeitz 2, Terzics. Edző: Javier Sabate.
Az redmény alakulása, 4. p.: 2-2, 15. p.: 7-6, 19. p.: 7-9, 28. p.: 14-12, 37. p.: 16-19, 47. p.: 19-24, 53. p.: 22-27.
Kiállítások: 4, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, illetve 3/1.

Matics Vladan: - Nem okoztunk csalódást. Nem hoztunk szégyent Tatabányára. De a végére elfogytunk. Büszke vagyok így is a csapatomra, a fiataljainkra. Jó úton járunk…

Javier Sabate: - Jó meccs volt, készülőben a BL-visszavágóra. Jól játszott a Tatabánya. Jócskán megnehezítette a dolgunkat. Csak a második félidőben kerekedtünk fölébük. Ebben Mikler védései is sokat segítettek. Elégedett vagyok az eredménnyel.