Megvan az alapszakasz utolsó két pontja is
2016. március 12.
A nosztalgia, a boldogság és a szomorúság pillanatai keveredtek a szombati, B. Braun Gyöngyös elleni bajnoki mérkőzés előtt.

Éppen harminc esztendővel ezelőtt játszott világbajnoki döntőt a magyar férfi kézilabda válogatott. Az ezüstérmes csapat tagja volt Marosi László – klubelnökünk, Kontra Zsolt – csapatunk technikai vezetője, Debre Viktor – csapatunk korábbi-, a Gyöngyös jelenlegi edzője valamint Bíró Imre, a gyöngyösiek jelenlegi másodedzője illetve dr. Hoffmann László. Utóbbi nem tudott jelen lenni a mai mérkőzésen, ám a többieket vastaps és Németh Zoltán köszöntötte a jubileum alkalmából.

A kis ünnepséget követően a csapat 9 esztendős, születésnapos szurkolója végezte el a kezdődobást. Azt azonban még megelőzte egy gyászszünet, Törő Szabolcs édesapja emlékére.

A mérkőzés nem indult túl magas színvonalú játékkal, és ez szinte végig így is maradt. Sok volt a hiba, a rossz lövés, időnként körülményesen, lassan játszottak a csapatok. A mieink lehettek a nyugodtabbak, hiszen már régóta biztos a helyünk a felsőházi rájátszásban. Debre Viktor együttesét azonban nyomta a tét.

A második játékrész Vujovic Milos hatodik góljával kezdődött, majd Kovacsics válaszával folytatódott. A 12. percben 18 – 17 – nél Radet Borbély Ádám váltotta a kapuban. A 14. percbmeccs3en 18 – 18 – nál, újra egyenlített a Gyöngyös. Debre Viktor egy gyors időkéréssel próbált rendet tenni az övéi között. Alig kettő perccel később már 20 – 18 volt az állás. A 24. percben, 22 – 21 – nél Ivo Diaz is beszállt a játékba, és azonnal kiharcolt egy büntetőt. Azt Milos értékesítette is, így a végjátéknak két gólos előnnyel kezdhettünk neki. Ez a különbség meg is maradt.

A végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – B.Braun Gyöngyös: 25:23 (13:10)

TATABÁNYA: Mijatovic – Vujovic 7 (2), Krsmancic 5, Dénes, Szöllősi 3, Harsányi 1, Pásztor Á. 3. Csere: Borbély (kapus), Bodó 3, Katzirz, Juhász Á. 2, Mazák, Crnoglavac 1
Edző: Vladan Matic

GYÖNGYÖS: Tamási – Kovacsics 4, Bali 4, Debreczeni, Nagy B. 8 (7), Oliveira 4, Ménfői 1. Cser
e: Hudák (kapus), Sándor Á., Becirovic 1, Koller, Juhász K., Nigrinyi, Rédai 1, Marczinkó, Jovetic
Edző: Debre Viktor

Kiállítások: 5×2 ill. 4×2 perc
Hétméteresek: 2/2 ill. 7/7

Vladan Matic Szoros volt, de minden dicséretet megérdemel a csapatom egy ilyen alapszakasz után. 19 győzelem, 3 vereség és 2 döntetlen. Szerintem ez dicséretes eredmény. A jövő héten már folytatódik a rájátszás, Csurgómeccs5ra megyünk. Látszott a fiúkon a fáradtság vagy egy kicsit talán a csalódás is, a szegedi meccs után. Úgy gondoltuk, hogy Szegeden kicsit jobban tudunk játszani. Nehéz egyébként úgy játszani, hogy jönnek a hírek az öltözőbe, hogy mi engedni fogunk a Gyöngyösnek. Látszott a csapatomon, hogy nagyon akart győzni, hogy megmutathassuk, mi becsületes csapat vagyunk, küzdünk az utolsó pillanatig. Nem mondom, hogy ragyogó játék volt, de megérdemeltük a két pontot.

A fiúk most két napot pihennek, aztán folytatódik a munka, hiszen kezdődik a rájátszás. Először a következő hétvégén Csurgóra utazunk, majd a Balatonfüred látogat a Földi Imre Sportcsarnokba.
A felsőházi rájátszás programját a jövő hét elején véglegesítik a csapatok.

A találkozó első gólját Bodó Richárd szerezte, majd Harsányi Gergely is betalált. Az ellenfélnél az első öt percben csak Olivera Rodolfo tudta bevenni Rade Mijatovic kapuját. A nyolcadik percben 5 – 4 volt az állás, ami valamivel több mint öt percig így is maradt. Az első negyed óra végén Nagy Bence büntetővel egyenlített 6 – 6 – nál. A folytatásban sem volt gólzáporos a mérkőzés. A 21. percben Katzirz Dávid és Debreczeni Dávid a páros kiállítás sorsára jutottak, sőt Debreczeni „szövegért” még egyszer két percet kapotmeccs2t. Alig telt el pár másodperc Juhász Ádámot is kiküldték két percre a játékvezetők. Ebből az emberhátrányos helyzetből és a következő percekből is mi jöttünk ki jobban, hiszen az utolsó öt percre 11 – 8 – al indultak a csapatok. Harminc perc játék után 13 – 10 volt az állás.