Nem a realitás, de szívmelengető a 11 gólos győzelem
2016. március 2.
A Csurgó elleni meccseknek mindig van egy különleges hangulata, akár itt, akár ott csapnak össze a csapatok. A szerdai, újabb mérkőzésen egyetlen pillanatig sem volt kérdéses, hogy ki a jobb. Vagyis, ki fogott ki ezúttal jobb napot.

Játékosaink közül a mérkőzés után többen is elmondták: ez a mai, nagy arányú győzelem nem realitás. Az azonban biztos, hogy a szíveknek, a lelkeknek, az önbizalomnak jót tett a 31 – 20 – as győzelem.

Lele Ákos volt az egyetlen, aki vállsérülése miatt, a mai napon sem tudott pályára lépni. Vladan Matic a DSCF8937mMijatovic – Pásztor, Harsányi, Krsmancic, Katzirz, Dénes, Szöllősi kezdő hetessel küldte „harcba” csapatát. Az első hat percben két gólnak tapsolhattunk, Krsmancic és Vujovic voltak eredményesek. A vendégek első gólját Gazdag szerezte a 7. percben. A 10. percben Dénes Jánost állították ki a játékvezetők, majd Pordán Bálint és Pásztor Ákos is erre a sorsra jutottak. A 14. percben Rade Mijatovic büntetőt hárított. Sőt, egy perccel később egy védése után, a saját kapuja elől lőtt gólt, 7 – 2- re alakítva ezzel az állást. A 16. percben, 8 – 2 - nél Sótonyi László időt kért, amivel egy kicsit sikerült felráznia csapatát. A 25. percben, 12 – 6 - nál Vladan Matic is időt kért. Öt perccel a játékrész vége előtt Hadziomerovic Gafa megütötte a korábbi csurgói játékost, Szöllősi Szabolcsot, amiért villant a piros lap. Harminc perc játék után 16 – 9 volt az állás.

DSCF8942mA második játékrész elején villámgyors szélsőnk, Vujovic Milos két gyors góllal kezdett, majd Borbély Ádám is beköszönt egy védéssel. A mérkőzés 43., a második játékrész 13. percében jött el a nagyon régóta várt pillanat, a szurkolók rászámoltak a Csurgó csapatára, hiszen ekkor volt először 10 közte. A folytatásban mindenki játéklehetőséget kapott. Alig tíz perc volt hátra, amikor a szurkolóink belekezdtek a „Játszik a csapat” rigmusba, majd nem sokkal később „indult a busz is.” Öröm volt nézni, hogy két kapusunk parádézott, hogy  szélsőink most is bevállaltak néhány kínait, hogy a védekezésünk szinte hibátlanul működött.

Végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Csurgói KK 31 – 20 (16 – 9)

TATABÁNYA: Mijatovic 1, Borbély (kapusok), Bodó 6, Crnoglavac 1, Dénes, Diaz, Gábor, Harsányi 2, Juhász Á. 1, Katzirz 1, Krsmancic 3, Mazák 1, Pásztor Á. 8 (3), Szöllősi Sz., Törő, Vujovic 7 Edző: Vladan Maticzsuzsi2

CSURGÓ: Bartucz, Székely (kapusok), Cavor 3, Dimitrijevski 1, Faluvégi 1, Ga zdag 1, Gebhardt 2, Hadziomerovic 2, Hanusz 3, Herbert, Mikita J., Mota 3 (2), Pazin, Pordán 2, Szkokán 2, Tóth K. Edző: Sótonyi László

Kiállítások: 6x2 perc ill. 6x2 perc. Hétméteresek: 4/3 ill. 5/2

Vladan Matic: - Nagyon jó csapatmunka volt, ez a mai győzelem. A védekezés nagyon jó volt, arra tudtunk mindent alapozni. Mindkét kapusunk kiváló teljesítményt nyújtott.  Amikor elléptünk a Csurgótól felszabadultabban játszottunk. Szerintem a közönség is élvezte. A Csurgó szerintem nem volt annyira gyenge, mint amennyire mi jók voltunk ma. Mindenki megtett mindent a győzelemért.

- A 100%zsuzsi1 - ból mennyit nyújtott ma a csapat? - Nagyon közel voltunk…. ez egy tökéletes este volt.

- Hogyan tovább? - Próbálunk kicsit regenerálódni, aztán Szegeden játszunk egy jó meccset. Aztán jöhet az utolsó alapszakasz meccs, a Gyöngyös ellen. Akkor szeretnék azoknak a játékosaimnak is lehetőséget adni, akik eddig kevesebbet szerepeltek. Utána pedig kezdődik az igazi harc…

A Gyöngyös elleni mérkőzésünkön is várunk minden szurkolót a Földi Imre Sportcsarnokban!  Akkor is  Hajrá Tatabánya! Hajrá Bányász!