Nyolc gólos győzelem az Orosháza ellen
2016. február 13.
Kimaradt ziccerekkel, Krsmancic sárga lappal és Vujovic Milos góljával indult az idei esztendő első hazai bajnoki mérkőzése, szombat délután. Az Orosháza ellen nem kezdtünk rosszul, és a folytatás sem alakult rosszul. A 10. percben már 5 – 2 volt az állás. A 17. percre a mieink 11, a vendégek három gólig jutottak.

Az első harminc perc végére a Matic - legénység éppen kétszer annyi gólt szerzett, mint Buday Dánielék. 18 – 9 – ről várták a csapatok a folytatást. A második félidőt egy átalakított tatabányai csapat kezdte. A Borbély – Pásztor, Krsmancic, Crnoglavac, Katzirz, Szöllősi, Vujovic kezdő hetesünk helyett a Borbély – Harsányi, Diaz, Bodó, Mazák, Krsmancic, Vujovic összetételű csapat játszott. A védelem továbbra is jól „muzsikált” és egy kisebb hullámvölgytől eltekintve a támadásainkkal sem volt probléma. Győzelmünk egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben.

Grundfos Tatabánya KC – Orosházi FKSE – Linemar 31 – 23 (18 – 9)

Tatabánya: Borbély – Pásztor Á. 1, Crnoglavac 7, Katzirz, Krsmancic 5, Szöllősi Sz. 1, Vujovic m32. Csere: Mijatovic (kapus), Bodó 9, Juhász Á. 4, Törő, Mazák, Harsányi 2 (1), Gábor M. Edző: Vladan Matic Orosháza: Herjeczki – Komporály, Németh G., Mazics 2, Buday, Radojevics 1, Tárkányi 1.Csere: Miklós (kapus), Zabic 3, Matevz, Suhonjic 7, Varsandán Á. 1, Knezevic 7 (4), Pásztor M. 1, Szeitl. Edző: Vladan Jordovic

Kiállítások: 2x2, ill. 5x2 perc Hétméteres: 2/1, ill. 5/4

Vladan Matic: - Úgy gondolom, hogy az első félidő kiváló volt. Védekezés és kapus teljesítmény is nagyon jó volt. A második félidőben már többféle variációt is kipróbáltunk, igyekeztem mindenkinek játéklehetőséget adni. Ezek a meccsek a legjobbak: sima győzelem és mindenki pályára léphet. Néhány játékosomon nagyon látszott, hogy iszonyatosan akarja. Bodó Ricsi bomba formában volt. Remélem, ezt a szintet tudja tartani. Az első félidőben kilenc gólt kaptunk, ez sok mindent elárul a védekezésünkről. Ez a legjobb recept: jó védekezés után, könnyű gólok. Most két nap pihenőt kapnak a fiúk, aztán készülünk a Balatonfüred elleni mérkőzésre. Nem lesz egyszerű, sőt nagyon nehéz lesz.