Kemény meccs volt
2016. január 22.
A hét utolsó edzésén, pénteken délután a Gyöngyös ellen játszott edzőmérkőzést csapatunk. Ez már egy más hangulatú találkozó volt, mint a szerdai, Győr elleni. Debre Viktor együttese a teljes kerettel érkezett, míg nálunk voltak hiányzók. A válogatottak mellett Ivo Diaz is hiányzott. Rutinos játékosunk egy kisebb sérülés miatt a lelátóról nézte társait.

A foghíjas "Matic – legénység" a Borbély – Crnoglavac, Harsányi, Dénes, Katzirz, Szöllősi és Krsmancic összeállításban kezdte a találkozót. Az első percben a vendégeknél és a mieinknél is kimaradt az első ziccer. A találkozó első gólját a vendégek szerezték, de Nikola Crnoglavac egyenlített, majd Harsányi Gergely is betalált. A 10. percben egyetlen góllal, 5 – 6 – ra a Gyöngyös vezetett. Ez mindösszesen két percig tartott, hiszen a játékba egyre inkább belelendülő Crnoglavac duplájával először 6 – 6, majd 7 – 6 lett az állás. Ezt követően – többek között - Marko Krsmancic duplája következett, 12 – 7.  A 28. percben több hiba és 12 – 10 – esIMG_20160122_163356 állásnál Vladan Matic időt kért. Az utolsó két percben Mazák Martin és Harsányi Geri is betalált. Harminc perc játék után így 14 – 12 volt az állás.

A második játékrészt a Borbély – Törő, Katzirz, mazák, Krsmancic, Crnoglavac, Vaskó összeállításban kezdtük. Rögtön az elején emberhátrányba kerültek a vendégek, mi pedig Crnoglavac büntetőjével tovább növelhettük a különbséget. A 2. percben Borbély „Maci” védése után ismét büntető következett, amit ezúttal Harsányi Geri értékesített. A 3. percben is rontottak a vendégek, ezúttal Katzirz Dávid használta ki a hibájukat és lőtt gólt, 17 – 13. A 9. perctől, 18 – 14 – nél „beragadtunk”. A védekezéssel nem volt komoly gondunk, ám támadásban nem tudtunk újabb gólt szerezni. A 17. percre felzárkóztak a gyöngyösiek egyetlen gólra, 18 – 17 – re. Szöllősi Szabolcs két gyors találattal törte meg a közel tíz perces gólcsendet.  A 23. percben Lele Ákos is gólt tudott szerezni, ekkor 22 – 19 volt az állás. A találkozó utolsó másodperceiben kaptunk egy utolsó gólt, így a végeredmény:

Grundfos Tatabánya KC – B.Braun Gyöngyös 24 – 21 (14 – 12)

- A védekezésünkkel nem volt túl sok gond, de a támadás helyenként akadozott. Elégedett vagy a látottakkal?

- A védekezés tényleg nem volt rossz, hiszen úgy kaptunk 21 gólt, hogy az utolsót az utolsó másodpercekben lőtték. A Gyöngyös kompletIMG_20160122_163605t volt, mi nem, így ez jó dolog.  A támadásban látszott, hogy hiányoznak a könnyű gólok, a két gyors szélsőnk, Pásztor Ákos és Milos Vujovic. Fáradtak vagyunk. Elégedett vagyok, hiszen voltak szép dolgok. Nikola Crnoglavac kezd belelendülni, tőle kaphatunk majd kilenc méteren kívüli lövéseket. Látszik, hogy kell még neki idő, de voltak bíztató pillanatai. Marko Krsmancic is egész jó. Dénes Jani és Katzirz Dávid védekezésben voltak jók. Látszik, hogy nagyon fáradtak a fiúk. Alig várták, hogy vége legyen a meccsnek. Most kapnak két nap pihenőt, mert megérdemlik. – értékelt Vladan Matic a mérkőzés után.

Szerdán újabb edzőmeccs vár a csapatra. Addigra már csatlakozik a csapathoz a két montenegrói válogatott, Rade Mijatovic és Milos Vujovic, illetve a két fiatal, Juhász Ádám és Gábor Marcell is. Addigra talán a kisebb vállsérüléssel bajlódó Ivo Diaz is rendbe jön. Szerdai ellenfelünk a PLER csapata lesz.