Győzelemmel zártuk 2015 – öt
2015. december 13.
Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű. Nem is volt az. A kilenc gólos előnyből egyetlen egy maradt a végére. A lényeg azonban az, hogy ezért a győzelemért is két pontot adnak a bajnokságban. A vendégek trénere a tatabányai kötődésű Füzesi Ferenc, és a balmazújvárosi csapatot erősíti Paul Teodor, Marinko Kekezovity és Balda Ákos.

Mindhárom játékos játszott hosszabb – rövidebb ideig csapatunkban.

A mieink a Mijatovic – Pásztor, Krsmancic, Bodó, Katzirz, Szöllősi, Vujovic összeállításban kezdtek. Harsányi Gergely, Mazák Martin és Törő Szabolcs újra csak a lelátóról nézhették társaikat. Harsányi továbbra is derékbántalmakkal bajlódik, Mazák Martin vállsérülése után gyógyul, és Törő is betegeskedett az elmúlt időszakban.

Döcögősen, edzőmeccs hangulattal indult a találkozó. A vendégek az ötödik percre már 3 – 0 – ra DSCF8564vezettek. A mieink első gólját Milos Vujovic szerezte, a hatodik percben. Az egyenlítésre a 15. percig kellett várni. Akkor Pásztor Ákos góljával lett 5 – 5. A folytatásban hol itt, hol ott volt az előny. A 19. percben volt először kettő gólos a különbség, a javunkra. A 21. percben 12 – 9 – nél Füzesi Ferenc időt kért. A balmazújvárosiakon ez sem segített, hiszen a 2 – 3 gólos előnyét tartani tudta a Matic – legénység. Az első játékrész időn túli szabaddobással ért véget, 19 – 16 – nál.

A második játékrészt a mieink határozottan jobban kezdték. Ahogy mondani szokták, nyílott az olló, szinte percről percre. Tíz perc játék után 24 – 18 volt az állás. 27 – 20 – tól aztán megindult „fölfelé” a vendég együttes. Hét perccel a vége előtt már 28 – 25 – öt mutatott az eredményjelző. Öt perccel a vége előtt Füzesi edző még időt kért, hiszen azt érezte, hogy „lehet keresnivalójuk”. Az utolsó percekre egész pályás letámadásra váltottak a vendégek. A 30.  percben már csak egyetlen gól volt közte. Ez a végső dudaszó pillanatáig így is maradt. DSCF8567GRUNDFOS TATABÁNYA KC – BALMAZÚJVÁROSI KK 29 – 28 (19 – 16) TATABÁNYA: Mijatovic – Pásztor 4 (3), Krsmancic 2, Bodó 6, Szöllősi Sz. 3, Katzirz, Vujovic 6. Cs: Borbély (kapus), Dénes, Diaz 4, Juhász Á. 2, Lele, Crnoglavac 2, Gábor, Vaskó, Rosta Edző: Vladan Matic

BALMAZÚJVÁROS: Paul – Balda 2, Morva 3, Simovics 2, Balázs, Lazics 3, Kekezovity 5. Cs: Bagi (kapus), Hanták 5, Oláh G. 2 (2), Vranac 2, István, Tomic 2, Temesvári 2, Korsós Edző: Füzesi Ferenc Kiállítások: 3x2, ill. 5x2 perc Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2

Vladan Matic: - Kicsit sajnálom, hogy az eleje és a vége nem volt jó. Elpuskáztuk. Azt gondolom nem DSCF8592volt komoly veszély, tudtam, hogy győzni fogunk. Fontos a két pont. Nem tudok rájuk gazán haragudni, hiszen nagyon jó fél év van mögöttünk, a magyar bajnokságban. Magabiztosan ott vagyunk a felsőházi rájátszásban. Nem tudok rájuk haragudni.

- Voltak pillanatok, amikor úgy tűnt, nagyon is haragszol.    - Haragszom, haragszom, de fiatalok. Nagyon. Van két kiváló szélsőm, Milos és Ákos személyében. Mindketten fiatalok, rutintalanok, és követnek el olyan hibákat, amiket nem szabad. Persze, pedagógia. Mérges vagyok rájuk, de szeretem mind a kettőt. Kiváló fiatal játékosok, de vannak dolgok, amiket még meg kell tanulniuk, hogy mindkettő válogatott szintű játékos legyen.

DSCF8641- Milyen volt 2015, szerinted? - A bajnokságban nagyon jól teljesítettünk, hiszen egy vereség mellett, kettő döntetlenünk van és 15 győzelmünk. Ez remek teljesítmény. Magyar Kupában szerencsétlenek voltunk, megint. Nemzetközi kupában az egyik szemem sír, a másik annyira nem. Nem vagyok biztos benne, hogy ha továbbjutunk a csoportkörbe, akkor bírtuk volna a tavaszi menetrendet. Az utazások, a szerda – szombat, nem tudtunk volna hazai pályán játszani, hanem mondjuk Győrben vagy Budapesten. Nem biztos, hogy jót tett volna nekünk. Ehhez mi kevesen vagyunk, hogy kibírjuk. A másik szemem sír, mert a svédek elleni vereség nagyon rosszkor jött. Tévés meccs volt, sok – sok néző előtt. Nem az volt az igazi Tatabánya. Rossz kép látszott akkor rólunk, pedig ez egy nagyon jó társaság, egy remek csapat. Ezt mutatja a bajnokságban eddig elért eredményünk is. Én nagyon optimista vagyok, hogy tavasszal ismét jók leszünk és lesznek bravúros győzelmeink.