Egy „fronton” megyünk tovább
2015. november 29.
Lukas Nilsson, Lukas Sandell és Anders Persson „elintéztek” minket, vasárnap délután. A svéd Ystads IF együttese nem tisztelete a bronzvasárnapunkat, az adventi időszak kezdetét. Pedig a 28 – 28 – as idegenbeli eredmény után bizakodtunk, hogy talán valóra válhat egy álmunk, léphetünk egy hatalmasat előre a nemzetközi kupaporondon.

Ezen a meccsen sajnos más játékot játszottak vendégeink. Szinte egy pillanatra sem hagyták meg nekünk azt a kellemes érzést, hogy van esélyünk.

IMG_20151129_151600A 4. percben Pásztor Ákos góljával még vezettünk 2 – 1 – re. Aztán egy rossz lövésünk után Martin Bager góljával lett 2 – 3. Rade Mijatovic védése után Vujovic Milos 3 – 3 – ra egyenlített, aztán innentől először kicsit, majd nagyon elengedtük vendégeinket. A 9. percben már 3 – 6 volt az állás, majd a tizenkettedikben már 4 – 8. A 19. percben Lukas Nilsson megszerezte hatodik gólját. Pontosan annyit, amennyit csapatunk lőtt ez idő alatt. Mellette a kapus, Anders Persson nyújtott kiemelkedőt. Ziccereinket, heteseinket fogta, folyamatosan. A 21. percben, 6 – 13 - nál Vladan Matic időt kért. A rövid pihenő sem változtatott a játékon. Hiba nálunk, gól ott, mellé lövés nálunk, gól ott. A 26. percben azért Vujovic Milos „odapiszkált” egyet a kapusnak, amikor egy büntetőt annak lábai között pattintott be. Az első játékrész 11 – 16 – os eredménnyel ért véget.

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Sőt, talán kicsit rosszabbul is. A IMG_20151129_151702svédeknek minden „ült”, nekünk pedig inkább kiperdült labdák, kapufára, mellé mentek a lövések. A 15. percben már 16 – 24 volt az állás. A fájdalmas tíz gólos különbséget 17 – 27 – nél érték el a vendégek. Az utolsó percekre a fiatalok is lehetőséget kaptak, hiszen Gábor Marcell, Vaskó Péter és Rosta Miklós is pályára léptek. Az utolsó hazai gólt Katzirz Dávid jegyzi, míg a vendégeknél Lukas Sandell.

Végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Ystads IF 20 – 31 (11 – 16)

IMG_20151129_151700TATABÁNYA: Mijatovic  Pásztor 1 (1), Krsmancic 3, Dénes, Katzirz 2, Bodó 4, Vujovic 5 (3) Cs: Borbély (kapus), Mazák 1, Juhász Á. 2, Lele, Diaz 1, Vaskó 1, Gábor M., Rosta M. Edző: Vladan Matic

YSTADS:  Persson  Sandell 7, Bager 2, Hallbäck, A. Andersson, L. Nilsson13 (1), H. Andersson 4. Cs: Myhr (kapus), Hugosson, Zareba 1, Hansson 4, Ph. Nilsson, F. Andersson, Dahlin Edző: Sebastian Seifert

Kiállítások: 2x2, ill. 3x2 perc Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1

Vladan Matic: - Inkább a kinti volt a realitás. Most szétestünk. A kapusteljesítményünk, a IMG_20151129_151743

támadójátékunk is gyenge volt. Nem voltunk energikusak. Látszott, hogy egész héten tele voltunk betegekkel, sérültekkel. Edzés helyett inkább rehabilitációs programunk volt. A vereség ellenére sem tudok haragudni a csapatomra, mert eddig mindent megtettünk. A következő meccsünk biztosan jobb lesz. Nemzetközi szinten ez ma kevés volt, nagyon. Volt egy nagyon szép lehetőség, hogy bejussunk a csoportkörbe. Nem tudom ott mit tudtunk volna csinálni.

- Egy fronton kell a folytatásban helytállnunk, bizonyítanunk. Az pedig a magyar bajnokság, ahol most nagyon jól állunk. - Egyelőre nagyon jól állunk, de tavasszal minden a nulláról indul. Szombatig nehéz lenni kirángatni a fiúkat a gödörből, ahol most vagyunk. De megteszünk mindent, hogy ez sikerüljön.

Csapatunk december 5 – én, Komlón folytatja a bajnokságot.