Győőőőőőőőőőzelem!!!!!
2015. október 28.
GRUNDFOS TATABÁNYA KC – MOL – PICK - SZEGED 27 – 26 (13 – 13)

TATABÁNYA: Mijatovic – Pásztor 7 (3), Krsmancic 5, Juhász Á. 3, Szöllősi Sz., Bodó 3, Vujovic 3. Csere: Borbély (kapus), Dénes, Katzirz, Lele, Mazák 2, Diaz 4 Edző: Vladan Matic SZEGED: Sierra – Mindegía 2, Zubai 3, Blazevic 2, Vranjes 1, Källman 1, Prodanovic Csere: Wyszomirski (kapus), Balogh Zs..7, Parrondo 2 (2), Fekete B. 1, Bombac 6 (1), Csuruvija 1 Edző: Carlos Pastor Kiállítások: 6x2 illetve 7x2 perc Hétméteresek: 3/3 illetve 5/3

A lefújás pillanatában hatalmas öröm szakadt fel a fiúkból, de aztán alig pár perccel később már IMG_20151028_173243mfeszültség és fáradtság volt inkább a látható az arcokon. Volt olyan játékos, aki azt mondta: óráknak kell eltelnie, hogy felfogja: legyőztük a Szeged együttesét. Pedig ezt tettük, a csapat, a vezetők, a támogatók és a szurkolók nagy örömére.

Az első támadásunk gól nélkül ért véget, majd Marko Krsmancicot kiállították a játékvezetők. Nem indult tehát jól a találkozó. Balogh Zsolt találata után Krsmancic betalált, majd egy szegedi kapufa után Juhász Ádám szerzett gólt. Négy perc után így 2 – 2 volt az állás. Az ötödik percben Balogh, majd a nyolcadikban Blazevic is betalált, így 5 – 3 – ra „ellépett” a Szeged. A kilencedik és a tizedik percben Pásztor Ákos lőtt ziccert és hetest, 5 – 5. A 12. percben először szegedi oldalon Balogh, majd a mienktől Katzirz kapott két perces büntetést. A 14. percben Vujovic gyors góljával ismét nálunk volt az előny, 7 – 6. A következő kettő percben két labdaszerzésünk is volt, ám gól mégis a Szeged szerzett. A 21. percben 8 – 9 – nél Blazevic kapott piros lapot. A félidő hajrája Milos és Marko góljaival indult, így 5 perccel a vége előtt kettővel vezettünk. Egy szegedi színjáték után Vladan Matic reklamált a játékvezetőknél, így ő is besárgult. A 28. percben Rade Mijatovic büntetőt hárított, majd Marko, Bombac és Mazák Martin is betalált. A dudaszó pillanatában Bombac lőtt kapufás gólt, így 13 – 13 ért véget az első játékrész.

IMG_20151028_171447mA második félidő elejét jobban kezdték a vendégek. A hetedik percre 3 gólos előnyt szereztek. A 9. percben Jonas furcsa hibát követett el. Az eredményjelzőn jól látható volt, hogy még 35 másodperc hátra van a kiállításából, ám ő mégis befutott a pályára. Ezt a mieink észrevették, így a játékos újabb kettő perces büntetést kapott, ami után újra villant a piros. A 13. perc a pofonok egy perce volt. Először Zubai Szabolcs kapott két perces büntetést, mert megütötte Bodó Ricsit. Majd Parrondo tette ugyanezt Ivo Diazzal. A büntetése neki is 2 perc volt. A 15. percben Vladan Matic időt kért, ami után néhány perccel a fiúk ismét egyenlíteni tudtak, 22 – 22 – nél. Sőt, a 22. percben ismét nálunk volt az előny. Marko gólja után 25 – 24 – nál a vendégek edzője azonnal időt kért. A 23. percben kettős emberhátrányba kerültünk, de Borbély Ádám ez idő alatt büntetőt fogott, Juhász Ádám pedig szépségdíjas gólt lőtt, szélről. A 27 – 26 – os eredmény a 27. percben Pásztor Ákos góljával „érkezett meg”. Innentől egyszer labdát szereztünk, majd Marko rossz lövése után támadhatott a Szeged. Mondhatni természetesen Borbély Ádám „Maci” ismét a helyén volt. 33 másodperccel a vége előtt a játékvezető páros belemenésért elvette a mieinktől a labdát. Ekkor már állva tapsolt mindenki a Földi Imre Sportcsarnokban, és zúgott a „Szép volt, fiúk”! Tényleg szép volt. Ismét legyőztük a Pick – Szegedet!

- Ezért szeretjük a kézilabdát, ezért jövünk ide, ezért szeretnek minket a szurkolóink, mi pedig ezért IMG_20151028_170856mszeretjük őket….  – mondta a lefújás után Vladan Matic.

- Melyik volt az a pillanat, amikor elhitted, hogy ez a meccs most meglehet? - Amikor elkezdtük a felkészülést, videóztunk. Tudom, hogy ebben a csapatban benne van a tudás. Tudom, hogy a csapatom képes arra, hogy egy nagynevű ellenfelet elkapjon hazai pályán. Féltem, mert három jobbkezes átlövővel a Szeged ellen játszani nagyon nehéz volt. Fejben bírtuk végig, jó védekezésünk és kapusteljesítményünk volt. Én még mindig azt mondom, hogy 20 – 30 százalékkal ennél is tudunk jobban játszani.

- Büszke lehetsz rájuk. - Emelem kalapom előttük. Bírtuk végig. Mindenki hozzátette a magáét. Ez igazi csapatmunka volt. Most két napig regenerálódunk, de megyünk tovább. Szombaton nagyon nehéz meccs vár ránk Gyöngyösön, amit meg kell nyernünk.