Tudunk mi ennél sokkal jobban is játszani, de a lényeg a győzelem
2015. szeptember 25.
A sportcsarnok felújítással nem készültek el teljesen péntekre. Csapatunk pedig nem játszott túl jól a Cegléd ellen. A vadonatúj borítás, a világítás, a hirdetésektől színes LED fal és az új kék – fehér kapu impozánssá tették a Földi Imre Sportcsarnok küzdőterét.

Az új alsó lelátó még nem került a helyére, ettől talán családiasabb volt a földszinten a hangulat. Tény és való szokni kell az új otthonunkat és talán azt is, hogy a fiúknak sem mehet mindig egyformán jól. Nehézkesen indult a Cegléd elleni mérkőzés, és hullámzóan is folytatódott. Az első hazai gólra az ötödik percig kellett várni. Akkor Harsányi Gergely volt eredményes, büntetőből. Ekkor volt 1 – 1 az állás. Boros Tamás gólja után eladtuk a labdát, majd egy labdaszerzés után Pásztor Ákos ziccere maradt ki. A hetedik percben Mazák Martin egyenlített, de két percen belül újra a Ceglédnél volt az előny. A 10. percben kettős emberhátrányba kerültek a vendégek. Először Lepsényit, majd hat másodperccel később Bozot állította ki a fiatal játékvezető páros. A folytatásban öt perc alatt Harsányi, Bodó, Vujovic és Pásztor is betalált. Sőt, utóbbi két fiú kétszer is, így 8 – 5 – re alakult az eredmény. A 19. percben Kökény edző időt kért, hiszen egy kicsit sikerült meglépnie a mieinknek. A 22. percben 9 – 7 – nél Matic edző is időt kért. Ez után először Országh kapott két perces büntetést, majd Harsányi Geri hetese maradt ki, aztán Mijatovic védett és el is adtunk egy labdát. A félidő hajrájának 11 – 8 – al indultak neki a csapatok. Az időn túli hetest Pásztor Ákos kihagyta, így harminc perc játék után 13 – 10 volt az eredmény.

DSCF8044mA második félidő ugyanúgy kezdődött, ahogy az első abbamaradt. Szöllősi kimaradt ziccere, Ivo Diaz két perces kiállítása, Juhász Ádám felsőléce, majd Vujovic és Harsányi kimaradt helyzete borzolta a kedélyeket. A 6. percben 14 – 11 – nél Dénes János is a kiállítás sorsára jutott. A 8. percben Ivan Perisic „lábas” góljával 14 – 13 volt az állás. A második félidő közepén néhány perc alatt hét gólos különbséget „raktak közé a fiúk.” A 17. percre 22 – 15 volt az állás. A 21. percre ismét négyre olvadt a különbség, ezért az egyre dühösebb Matic mester. A 27. percben Milos is büntetőt hibázott. Borbély Ádám védett még egyet, majd eladtuk a labdát. Az utolsó percben Pásztor Ákost és Mazák Martint is kiállították a játékvezetők.

A végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Cegléd 27 – 24 (13 – 10)

TATABÁNYA: Mijatovic – Vujovic 6, Mazák 1, Katzirz, Dénes, Harsányi 6 (2), Pásztor 5 DSCF8007m(1) Csere: Borbély (kapus), Bodó 2, Juhász Á. 3, Szöllősi Sz. 1, Diaz 2, Lele 1. Vaskó Edző: Vladan Matic

CEGLÉD: Abramovic – Hódi, Borsos 3, Andelics 4 (2), Grabovic 7, Perisic 3, Országh Csere: Mojsilov (kapus), Tóth N., Lepsényi 6, Sipeki, Megyeri 1, Kun Edző: Kökény István

Kiállítások: 5x2 ill. 6x2 perc Hétméteresek: 6/3 ill. 3/2