Nagy csalódás Balmazújvárosban
2015. szeptember 19.
Listavezetőként utaztunk Balmazújvárosba pénteken, másodikként jöttünk haza. Nem várt vereséget szenvedett a Matic – legénység. Kontra Zsolt a találkozó után elmondta: negatív gólszerzési rekordot döntöttünk az első félidőben, hiszen harminc perc játék során mindösszesen hatszor tudtunk eredményesek lenni.

Ehhez kellett az első félidei rossz játékunk és a játékvezetők „borzasztó működése” is. Az egykori világválogatott szerint egy Tatabányánál komolyabb csapat sem tudta volna elviselni.

A második félidő első 10 – 15 percében magunkra találtunk és sikerült kiegyenlíteni. A mérkőzés során Ivo Diaz hozzáállása volt dicsérhető. A többiek ezen a meccsen halványabbak voltak a megszokottnál. A Balmazújváros jobban akarta ezt a győzelmet, "skalpot" akart szerezni, ami sikerült is nekik. A rengeteg technikai hibánk szinte mindegyikét kihasználták.

Kőnig – Trade Balmazújvárosi KK GRUNDFOS TATABÁNYA KC 24–18 (10–6) BALMAZÚJVÁROS: Paul – Balda 5, Morva, Simovic 1, Balázs S., Hanták 5, Kekezovics 2, Csere: Bagi, Pajkó (kapusok), Lazic 3, Temesvári 2, Korsós 1, Király, Oláh G. 3 (1), Vranac 1, István 1 Edző: Füzesi Ferenc

TATABÁNYA: Mijatovic – Pásztor Á. 2, Juhász Á. 1, Szöllősi Sz. 2, Diaz 4, Bodó, Vujovic 3. Csere: Borbély (kapus), Krsmancic, Harsányi, Katzirz, Lele 6 (1), Mazák, Vaskó, Dénes, Gábor M. Edző: Vladan Matic

Kiállítások: 7x2 ill. 2 perc Hétméteresek: 3/1, ill. 2/1

A mérkőzésen már pályára lépett Harsányi Gergely, igaz játékán még látszik a hosszú kihagyás. Katzirz Dávid melegített a társakkal, de meccs közben még „kispados” volt. Törő Szabolcs pedig műtétje után lábadozik.

Csapatunk legközelebb szeptember 25 – én, pénteken játszik bajnoki mérkőzést. Akkor hazai pályán a Cegléd ellen javíthatnak a fiúk.