Majdnem negyven a Vác ellen
2015. szeptember 12.
Már az első félidő végére nagy volt a különbség a mieink és a Vác között. Harminc perc játék után 21 – 9 – re vezettek a mieink. A végén több lehetőséget is elpuskáztunk, hogy meglegyen a negyven hazai gól, így 39 – 22 lett a végeredmény.

Csapatunk a Borbély – Pásztor, Diaz, Dénes, Szöllősi, Juhász, Vujovic összeállításban kezdte a IMG_20150912_180752mmérkőzést. A mérkőzés első gólját - a végére tizenegy gólig jutó - Milos Vujovic szerezte. Nem sokkal később Bodó Ricsi is betalált, majd Szöllősi Szabolcs volt eredményes. A másik oldalon ez idő alatt Marko Vasic volt eredményes, büntetőből. Az ötödik percben Pásztor Ákos is bekezdett, egy perc alatt rögtön kettőt is lőtt. A 7. percben, 5 – 1 - nél Zsiga Gyula időt kért. A következő percekben Bodó Ricsi és Pásztor Ákos kezdtek „külön játékba.” Ha Pásztor betalált, Bodó is gyorsan gólt szerzett. A 18. percre a két fiatal 5 – 5 találatig jutott, míg a csapatok 13 – 4 – re álltak. A 19. percben Matic mester is időt kért. A 20. percben egy buta hiba miatt – rosszul cseréltünk, így többen voltunk a pályán néhány másodpercre - emberhátrányba kerültünk és ezt a rutinos Lendvay Péter ki is használta. Egy perccel később Marko Krsmancic is megkezdte a gólgyártást. Az irányító még emberhátrányban talált be, 14 – 5 – re alakítva ezzel az állást. Az utolsó öt perc Bodó hetedik találatával indult, amire Lendvay válaszolt. Milos Vujovic hetesével,  Bartók Donát és Császár Ferenc góljaival folytatódott a találkozó. A 28. percben Pásztor Ákos talált be emberelőnyben, majd adott egy gólpasszt Milosnak. Az utolsó előtti percben Bodó, az utolsóban ismét Pásztor Ákos volt eredményes. 21 – 9 – nél mentek pihenőre a csapatok.

A második félidő „természetesen” egy labdaszerzéssel és egy Vujovic indítás góllal indult. A folytatásban Rade Mijatovic védett és Lele Ákos lőtt gólt. A 3. percben emberelőnybe kerültünk, amit Milos és Mazák Martin is kihasznált. A folytatásban 25 -10 – nél néhányszor hibázott csapatunk, de vagy Rade védett vagy a Vác is hibázott, így nem sikerült felzárkózniuk a vendégeknek. A 12. – 13. percben először Marko Krsmancic, majd Milos Vujovic duplázott. A 17. percben 31 – 15 – nél Vladan Matic ismét időt kért. Az utolsó percekben ismét több lövésünk mellé vagy fölé ment, így bármennyire szerették volna a szurkolók nem jött össze a 40 hazai találat.

A mérkőzés után sok – sok gyerkőc lepte el a pályát. Játékosaink "apró talpú" gyermekei mellett szurkolóink, szimpatizánsaink gyerkőcei és szurkoló gyerekek is boldogan labdáztak a pályán. Úgy tűnik - legnagyobb örömünkre - az utánpótlás is biztosított.

A végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Vác 39 – 22 (21 – 9)

TATABÁNYA: Borbély Á. – Pásztor Á. 8, Juhász Á. 1, Díaz, Szöllősi Sz. 1, Dénes J., Vujovic 11 (4) Cs: Mijatovic (kapus), Bodó 8, Mazák 3, Krsmancic 5, Lele 1, Vaskó 1 Edző: Vladan Matic

VÁC: Vitáris – Vasic 1 (1), Astrasapkin 2, Lendvay 2, Tyiskov 2, Pavlovic, Popovic Cs: Tóth M. (kapus), Vucicevic 3, Bartók 6 (1), Pál 1, Terenyi 1, Munkácsi, Császár F. 2, Kökény 1, Joháczi 1 Edző: Zsiga Gyula Kiállítások: 7x2 ill. 4x2 perc Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2

Vladan Matic: - Élvezetes mérkőzés volt, profi mentalítással. Végig mentünk. Így kell tovább.

- Aki "megszórta magát", azt leültetted. - Próbáltam mindenkinek lehetőséget adni, azt akartam, hogy mindenki élvezze a játékot. Tényleg jó volt. Voltak apró hibák, de ha a közönség elégedett, akkor én is.

- Most egy kicsit szusszanhattok. A következő meccs 18 – án lesz. - Két nap pihenő jön, de aztán dolgozunk, megyünk tovább. Nincs megállás.