12 góllal voltunk jobbak a Komlónál
2015. szeptember 9.
A mai meccs is bizonyította: a kötelező mindig a legnehezebb. A szerda esti, Komló elleni mérkőzés, döcögősen, nehezen indult. Hosszú percekig hibát hibára halmoztak a csapatok. A lövések vagy mellé mentek, vagy a kapufán csattantak vagy valamelyik kapus védett. Hét perc huszonnégy másodperc után tapsolhattunk először gólnak, ráadásul tatabányainak.

Bodó Richárd volt eredményes. Közel kettő perc kellett, hogy a vendégek egyenlítsenek, majd újabb két perc kellett, hogy Ricsi ismét betaláljon. A 12. percben Borbély Ádám elkezdte felrázni csapatát és a szurkolókat is a „kómából”, hiszen hetes fogott. Innentől aztán egyre sűrűsödtek a jó támadás befejezések. A 22. percben Pásztor Ákos gólja után 10 – 5 volt az állás. Úgy tűnt, amíg bírta erővel a Komló, addig szorosabb volt. Ennyi idő alatt elfogyott az erptember 12 – én ejük, a lendületük. A 28. percben Igor Markovic hetesét is fogta Borbély Ádám. Az első félidő utolsó percében Juhász Ádám ziccerét ugyan fogta a kapus, ám a kipattanóból Pásztor Ákos gól szerzett. Néhány másodperccel később pedig Marko Krsmancic csapott le egy bizonytalan komlói labdára, és lőtt gólt. Ezekkel a találatokkal alakult ki a 14 – 7 – es félidei eredmény.

A második játékrész elején tartották a tatabányai fiúk a két csapat közti különbséget. Voltak kisebb – nagyobb komlói fellángolások, de 5 – 6 gólnál közelebb nem tudtak zárkózni. Két szélsőnk, Pásztor Ákos és Milos Vujovic egy – egy labdaszerzés után gyors, könnyű gólokatlőtt. A 17. percben Rade Mijatovic Pásztor Ákost indította, aki a kifutó kapus mellett leszedte a labdát és az üres kapuba lőtt. Ekkor 24 – 17 volt az állás. Ebben az időszakban is voltak hibák, de a különbség nem csökkent, sőt! Az utolsó percekben ismét lehetőséget kaptak a fiatalok. A végig gólerősen játszó Milos Vujovic a 30. percben egy indításnál felugrás után még meg is fordult a tengelye körül, úgy lőtt gólt.

A végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Sport 36 - Komló 33 – 21 (14 – 7)IMG_20150909_180836

TATABÁNYA: Borbély Á. – Juhász Á. 2, Pásztor Á. 7, Diaz 4, Dénes, Szöllősi Sz. 1, Vujovic 5. Csere: Mijatovics (kapus), Bodó 6, Krsmancic 4, Mazák 1, Lele 3 (1), Vaskó, Gábor M., Rosta M. Edző: Vladan Matic

KOMLÓ: Granic – Sanad 5, Kordics 1, Péter-Szabó, Marcsek 3, Jerkovic 4, Markovic. Csere: Selymes (kapus), Szögi, Nagy Z., Oszlár 1, Szöllősi B. 1, Sebestyén 2, Wéber 1, Laufer 3 (3) Edző: Ratko Djurkovic

Kiállítások: 2 ill. 2x2 perc Hétméteresek: 2/1 ill. 5/3

IMG_20150909_181608Vladan Matic: - Első félidő 14 – 7 volt. Az első tíz - tizenöt perc volt gyengébb. Akkor is voltak lehetőségeink, de a ziccerek kimaradtak. Utána már jobban játszottunk. Látványos, gyors játékkal kiszolgáltuk a közönséget. Nem volt rossz.

- Megint beigazolódott, hogy mindig a kötelező a legnehezebb? - Meg kell tanulnunk elviselni, hogy mi vagyunk az esélyesebbek. Szerintem jó csapat vagyunk. Ha ezt megtanuljuk, nem lesz gond.

- Szombaton jön a Vác. - Ők egy másik stílust képviselnek. Rutinos rókák is vannak a csapatukban. Jó védekezést, jó kapusteljesítményt, jó játékot várok és akkor nem lesz gond.

A Grundfos Tatabánya KC – Vác mérkőzés szeptember 12 – én, szombaton 18 órakor kezdődik a Földi Imre Sportcsarnokban.