Vujovic "kapus" 100% - os teljesítményével, az első tatabányai Rosta góllal győzelem az Eger ellen
2015. szeptember 5.
Döcögősen, kisebb egri fölénnyel indult a bányásznapi kézilabda meccs, szombaton délután. Harsányi Gergely és Törő Szabolcs sérülés miatt nem állhatott Vladan Matic rendelkezésére. Ott volt viszont a csapatban, most először az ifjabbik Rosta Miklós. A találkozó Szöllősi sárgával, Mijatovc védéssel és Katzirz góllal indult. A 3.

percben 2 – 1 volt az állás, majd néhány perc gólcsend következett. Ez idő alatt Rade hetest fogott, Katzirz és Pásztor Ákos is besárgult, és kimaradt mindkét oldalon egy – egy ziccer. A 12. percig fej – fej mellett haladtak a csapatok. A 14. percben Pásztor Ákos gólja után Milos Vujovc parádéja következett. A fiatal szélső a 15. percben, emberhátrányban a pályán „ragadt” ezért Mijatovc helyett beállt a kapuba és ziccert fogott. Majd amikor egy perc múlva eladtuk a labdát, Vujovic ismét „elvállalta” a kapus szerepet és ezúttal lábbal védett. Kapott is nagy tapsot a tatabányai szurkolóktól. A folytatásban mindig az Eger vezetett egy góllal, mi pedig mindig egyenlítettünk. Ez a tendencia a 24. percig tartott. Akkor Bodó Ricsi góljával 10 – 9 volt az állás, majd 11 – 9, majd 12 – 9 is lett. A félidő tatabányai időn túli szabaddobással ért véget 14 – 10 – nél.

A második játékrész a mi kapufánkkal kezdődött. Ivo Diaz második góljával már 15 – 10 volt az állás. A következő percekre aztán elfogyott a lendület. Három percet kellett várni az újabb tatabányai gólra, akkor Mazák Martin volt eredményes. A 12. percben Rosta István kért időt. A tréner úgy érezte, hogy megfogható egykori csapata, hiszen ekkor két gól volt közte. Ez nem sikerült, hiszen alig négy perccel később ismét 5, majd hat gól volt közte. A 24. percben a támadó sorunk maradt fent védekezésben, de Borbély Ádám a helyén volt. Az utolsó percekben bőven húsz év alá csökkent a pályán lévő tatabányai játékosok átlagéletkora. Védekezésben Katzirz Dávid, támadásban Mazák Martin emelt azon. Matic edző DSCF7970mlehetőséget adott Gábor Marcellnek, Rosta Miklósnak és Vaskó Péternek is.

A végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Eger 27 – 19 (14 – 10)

Tatabánya: Mijatovic – Pásztor 1,  Krsmancic 5, Dénes, Katzirz 1, Szöllősi Sz. 3, Diaz 2 Csere: Borbély (kapus), Bodó 5, Vujovic 4 (2), Lele, Juhász Á. 1, Mazák 3, Vaskó 1, Rosta M. 1, Gábor M. Edző: Vladan Matic Eger: Kovács J. – Vancsics 2, Padla 5, Dimitrovski, Szűcs B. 2, Dobó 2, Iváncsik Á. 1. Csere: Bajorhegyi, Halász 2 (1), Kocsis Cs., Takács B., Kiss G. 1, Szabó P. 4, Lezák, Szilágyi Edző: Rosta István

Kiállítások: 4x2 perc illetve 5x2 perc. Hétméteresek: 2/2 illetve 3/1.

- Hisztiztél, toporzékoltál, üvöltöttél az egyik időkérésnél. DSCF7979m - Igen, mert mondtam előtte, hogy nyugodjunk meg. Látszott, hogy a mezőkövesdi döntetlen rányomta a bélyegét erre a meccsre.  Meg akartuk oldani 10 perc alatt. Azt akartam, hogy megértsék, úgy is lehet, mint a PLER ellen. Nyugodtan kell játszani és szépen lassan jönni fog. Azt is meg kell tanulnunk elviselni, hogy favoritok vagyunk. Tavaly nem voltunk azok, nem volt rajtunk nyomás. Nem könnyű elviselni ezt, hogy mindenki sima győzelmet vár. Meg kell tanulnunk ezt kezelni, mert jók vagyunk. Jó úton vagyunk, meg kell tanulnunk egymást és akkor még jobb lesz. - mondta a mérkőzés után Vladan Matic.

Csapatunk a folytatásban szerdán a Komlót, majd szombaton a Vác együttesét fogadja a Földi Imre Sportcsarnokban.