Tornagyőztes a CSAPAT
2015. augusztus 2.
Salán játszott az elmúlt napokban csapatunk, egy nemzetközi négyes tornán. A helyiek feltörekvő, fiatal csapat. A tavalyi bajnokságban a negyedikek voltak, hazájuk bajnokságában. A Fivers Handbann Team is egy nagyon fiatal csapat, Bécsből. Náluk játszik például az a Wiluk Nikolas, akit a Kiel már leszerződtetett.

A SEHA Ligában negyeddöntős, válogatottak sorát felvonultató, szlovák Tatran Presov volt a negyedik résztvevője ennek a tornának, a mieink mellett.

Az első nap az osztrákok ellen játszottak és nyertek a mieink 36 – 23 – ra. Végig vezettünk a mérkőzésen. A félidőben 18 – 16 volt az állás. Nagyon futós játékot játszottak a fiatalok. Nálunk ezen a mérkőzésen az örökifjú Ivo Diaz, a kapus Rade Mijatovic és a kilenc gólig jutó Bodó Ricsi nyújtott kimagaslót.

A második napon 14 – 14 – es félidő után 29 – 25 – re vertük a Tatran Presov együttesét. Ezen a találkozón mindenki remek teljesítményt nyújtott. Ivo Diaz 6, Pásztor Ákos 5, Vujovic 2, Krsmancic 6, Bodó 3, Harsányi 5, Törő 1, Lele Ákos 1 gólt szerzett. Szöllősi Szabolcs, Dénes János és Katzirz Dávid hihetetlen küzdeni tudásról tett ismét tanúbizonyságot. Rade Mijatovic fantasztikusan védett. Sok – sok jó egyéni teljesítmény mellett csapatunk igaz CSAPATként működött.

A harmadik mérkőzésen, a helyiek ellen 26 – 19 – es győzelemmel fejeztük be a tornát. Ivo ezen a találkozón már nem játszott, ahogyan Szöllősi Szabolcs és Marko Krsmancic sem. Szabolcs a Presov elleni mérkőzésen kapott egy méretes „medvepuszit”, amitől bevérzett a térde és a combja. Mindezek ellenére Katzirz Dávid és Dénes János vezérletével, Mazák Martin ellenállhatatlan játékával és 6 góljával magabiztos győzelmet arattunk.

A két nap alatt a kritikus pillanatokban mindig volt valaki, aki pluszt tudott hozzátenni. Rade Mijatovicot a torna legjobb kapusának választották a szervezők. A legfontosabb talán mégis az, hogy a tornagyőzelmet igazi csapatként „működve” szerezték meg a fiúk.

A folytatásban, augusztus 5 – én, szerdán Balatonfüreden játszik edzőmérkőzést a Grundfos Tatabánya KC. Azt követően pedig, 7 – én, délután fél 5 – től a PLER látogat Tatabányára.