Végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Csurgói KK 21 – 21 (10 – 10)

GRUNDFOS TATABÁNYA KC:  Paul, BorosPásztor, Diaz 5, Juhász, Bodó 5, Harsányi 3 (1), Nagy, 11132082_1044643288897790_2093178007_oKatzirz, Törő, Mazák 1, Dénes, Boskovic 6 (2), Kállai, Gábor M., Mousavi 1 Edző: Vladan Matic

Csurgói KK:  Balogh, Pallag – Herbert, Nagy, Cavor 3, Gazdag 3 (2), Borsos, Pordán, Lele, Vadkerti 3, Oláh 1, Ostroushko 4, Ratajec 2, Gebhardt, Szöllősi 5, Nagy M. Edző: Sótonyi László

Hétméteresek: 4/3 ill. 2/2 Kiállítások: 5x2 ill. 9x2

11148023_1044643282231124_1937148047_oTeltház és nagyon jó hangulat várta a csapatokat a Föld Imre Sportcsarnokban, szombaton este. Bodó Richárd lőtte csapatunk, és a mérkőzés első gólját. Stefan Cavar szinte azonnal válaszolt. Gazdag indulásból is betalált, majd Ivo Diaz és Harsányi Gergely is gólt lőtt. A folytatásban közel három percig támadott a Csurgó, melynek végén Vadkerti talált be Paul Teodor kapujába. A 10. percben 4 – 4 volt az állás. Vadkerti belerohant Mousaviba, de belemenés helyett hetest ítéltek a játékvezetők. 4 – 5 – nél, a 14. percben Matic edző időt kért. A rövid pihenő után Bodó Ricsi és Pordán Bálint páros kiállítás miatt kiszálltak a harcból 2 – 2 percre. Harsányi Geri labdaszerzése után Novak Djokovic egyenlített ismét, 5 – 5. A 18. percben Sótonyi László is időt kért. 6 – 6 – nál Szöllősi földbe döngölte Harsányi Gerit, amiért a játékvezetők kiállítással büntettek, sőt nem sokkal később Herbert Gábor is erre a sorsra jutott, így másfél percig kettős emberelőnyben játszhattunk. Az utolsó öt perc  9 – 9 – ről indult. Novak Boskovic góljával volt 10 – 9, majd Törő Szabolcs cundere a kapufán csattant, és Harsányi Geri is kettő percet kapott. Az utolsó percben még mindig volt esély a labdaszerzésre, ám Bodó Ricsi fölé lőtt, míg Vadkerti Gabriel betalált, így 10 – 10 – el zárult az első félidő.

A második játékrész elején percről percre emelkedett a hangulat, hiszen csapatunk percről percre növelte az előnyét. A 7. percben kétszer Novak Boskovic, majd Ivo Diaz és Bodó Ricsi is betalált, így lett 15 – 11 az eredmény a 9. percre. Közben Pordán Bálint megkapta harmadik kettő perces büntetését, így az egykori tatabányai kedvencnek villant a piros. Sótony László újra időt kért. A 11. percben Dénes János, majd a 12 – ben Mazák és Borsos is a kiállítás sorsára jutott. A 14. percben Gazdag ismét egyenlíteni tudott, 15 – 15 – nél. A mieink fáradni látszottak, a vendégek újra „vérszemet” kaptak. Ivo Diaz a genetikát is meghazudtolva küzdött, harcolt, irányította a társakat és lőtt újabb gólt a 20. percben. Ekkor 18 – 16 volt az állás. A végjáték, az utolsó négy perc 18 – 18 – ról indult. Bodó Ricsi kapufája után Szöllősi lőtt gólt, 18 – 19- Novak Boskovics hetesből egyenlített. Cavar szerzett ismét előnyt a vendégeknek, de egy újabb Boskovic hetessel ismét egál lett. Ismét Szöllősi talált be a tatabányai kapuba, de Bodó Ricsi válaszolni tudott. Így lett 21 – 21 a végeredmény.

Vladan Matics: – Ilyen meccsre számítottunk. Ha az emberelőnyös helyzeteinkben jobban koncentrálunk, talán más a végeredmény.