Két ellentétes félidővel, három góllal nyertünk
2015. március 27.
Fergeteges hangulatban, hihetetlen kapusteljesítménnyel, remek első – és gyengébb második félidővel 23 - 20 – ra vertük meg pénteken este a Balatonfüred együttesét.

Paul Teodor védésével és Bodó Richárd góljával indult a találkozó. Majd Ivod Diaz is betalált, és Teo újra védett. Ricsi, Novak Boskovic, Harsányi Geri, majd újra Novak és Ivo Diaz szereztek gólokat, gyors egymásután. A 10. percben 8 – 2, A 12. percben 9 – 2 volt az eredmény. A 21. percben 14 – 5 – nél fergeteges volt a hangulat a Földi Imre Sportcsarnokban. Vladan Matic nem csak a játékosait tüzelte a pálya széléről, hanem a közönséget is kérte a folyamatos buzdításra. Harminc perc játék után éppen kétszer annyi gólt dobtunk, mint ellenfelünk.

A második játékrészben a Füred bizonyult jobbnak. Paul Teodor ekkor is hátán vitte a csapatot. A védekezésünk jól működött, ám támadásban sorra hibáztunk és Csoknyai István együttese minden hibát kihasznált. A kilenc gólos előnyünk szinte percről percre olvadt. Három perccel a találkozó vége előtt már csak két gólos volt a különbség. „Felrobbant” a csarnok minden jó tatabányai megmozdulásnál. Az utolsó percben mindenki állva tapsolt a kék – fehéreknek.

A végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Balatonfüredi KSE 23 – 20 (16 – 8) TATABÁNYA: Paul – Diaz 5, Mousavi 1, Katzirz 1, Dénes, Boskovic 4 (1), Harsányi 4 (2) Cs: Boros (kapus), Bodó 8, Juhász Á., Pásztor, Mazák, Nagy Sz. Edző: Vladan Matic

BALATONFÜRED: Székely – Iváncsik T. 4 (1), Grigorjev 1, Juhász K. 3, Vilovski 4, Szöllősi 4, Bóka 2. Cs: Borbély (kapus), Ligetvári, Gerdán, Győri, Faluvégi 2, Vasvári, Kovacsics, Gábori Edző: Csoknyai István

Kiállítások: 2x2 ill. 2x2 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1

Vladan Matic: - Az első félidő kíváló volt, a második félidőben nagyon elfáradtunk. Teo tartott életben minket a második félidőben. A sok sérült miatt nem tudtunk támadást gyakorolni, egész héten. Ezt szeretem, amit ma mutattak a játékosaim. Minden labdáért kúsztak - másztak, keményen hajtottak minden labdáért, küzdöttek minden gólért. Ez már igazi csapat. Jó úton vagyunk, azt hiszem. Néhány nap múlva elmegyünk Szegedre, aztán április 11 - én jön a Csurgó. Folytatjuk  kemény munkát.