Négy góllal nyert a Szeged
2015. február 27.
Telt ház előtt fogadta pénteken este csapatunk a Pick – Szegedet. A hangulat igazán jó volt. Mazák Martin nyitó góljára Zubai még válaszolt a második percben, aztán Boskovic és Ivo Diaz találataira már csak percekkel később érkezett válasz. 3 – 1, majd 3 – 2 után egyenlített a Szeged. A folytatásban vagy egyenlő volt az állás vagy 1 – 2 góllal vezettünk.

Egészen a 24. percig. Akkor, a mérkőzésen először fordítani tudtak a vendégek. Sőt, nem csak fordítottak, hanem a játékrész végére már háromgólos előnyt „dolgoztak össze.”

A második félidő 11. percében ismét zengett a csarnok, hiszen újra egy gólos volt „csak” a különbség. Egyenlíteni vagy fordítani azonban nem sikerült. Jól játszottak a mieink, ám kisebb – nagyobb apró hibák, kimaradt ziccerek miatt a Szeged tartani vagy növelni tudta az előnyét. A „hajrá” öt gólos szegedi előnyről indult. Katzirzék az utolsó percig küzdöttek, hajtottak, szívvel játszottak, de nem sikerült a bravúr.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC – MOL - PICK - SZEGED 22 – 26 (10 – 13)

Grundfos Tatabánya KC: Paul - Diaz 4, Mazák 2, Katzirz, Dénes 1, Harsányi 1, Boskovic 4. Csere: Boros T. (kapus), Törő 2 (2), Bodó 4, Juhász, Bartók 1, Mousavi, Pásztor 3, Nagy Sz. Edző: Vladan Matics

Pick – Szeged: Wyszomirski - Prodanovics, Balogh 5 (1), Bombac 4 (3), Zubai 4, Ilyés, Kallman 4. Csere: Blazevic, García 3, Parrondo 5, Ancsin, Vranjes 1, Vadkerti Edző: Carlos Pastor

Kiállítások: 4x2 ill.5x2 perc Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4

Vladan Matic: - Amikor belenyúltam az első félidő második felében, ott elléptek és féltem, hogy beleesünk egy csúnya vereségbe. Egy kicsit jobban kellene tudnunk koncentrálni. Összességében elégedett vagyok, de szomorú is, mert továbbra is hiányzik az a kicsi plusz. Az emberelőnyökre jobban oda kell figyelnünk. Nagyon szeretem a csapatomat és bíztam benne, hogy jobb lehet. A fiúk hozzáállása kiváló, megvan a tudás is. Mindent megteszünk, hogy kihozzuk magunkból a lehető legjobbat.