Közös edzés nélkül is lehet, de sokkal nehezebb
2015. február 14.
Idei, első, az alapszakasz utolsó mérkőzését játszotta szombaton a Grundfos Tatabánya KC. Az ellenfél a Komló együttese volt.

Nem kezdtek rosszul a mieink, hiszen 4 perc után 3 – 1 – re vezettek. A nyolcadik percben Szöllősi Bence és Szögi Balázs is két perces büntetést kapott. Ezt a kettes emberelőnyt nagyon jól kihasználták a mieink, hiszen megléptek 6 – 2 – re. Vendég időkérés után, néhány perc alatt 9 – 6 – ra sikerült felzárkózniuk. Az első félidő második felében sokat cserélt Vladan Matic, ennek alkalmanként „meg is ittuk a levét.” Harminc perc játék után 14 – 10 – re vezettünk.

A második félidő első felében, úgy tűnt „padlóra küldhetjük” a Komlót. 20 – 12 után azonban az előzőeknél is több hibát vétettünk. Ziccerek maradtak ki, technikai hibák sora következett. A Komló pedig egyre több könnyű gólt szerzett. A győzelmünk egyetlen percig sem forgott veszélyben, ám a magabiztos pontszerzés helyett 24 – 22 – nél fújták le a mérkőzést.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–SPORT36 - KOMLÓ 24 – 22 (14 – 10)

TATABÁNYA: Paul – Juhász Á. 1, Mazák 4, Katzirz, Dénes 2, Boskovic 3(1), Pásztor Á. 6 (2); Cserék: Babasafari (kapus), Bodó 2, Peric 4, Nagy Sz., Bartók, Diaz 2 Edző: Vladan Matic

KOMLÓ: Granics – Bujtár 2, Szemikov 7, Szögi, Hadzsiomerovics 2, Szöllősi 5, Radjenovic 1; Cserék: Kiss B. (kapus), Péter - Szabó 4 (4), Mester 1, Wéber, Marcsek, Kun, Nagy Z., Oszlár Edző: Ratko Djurkovic

Kiállítások: 3x2 ill. 6x2 perc Hétméteresek: 3/3, illetve 4/4

Vladan Matic: - Sajnálom, hogy nem tudjuk „kivégezni” az ellenfelet. 21 – 14 – nél emberelőnyben nem lőttünk egy gólt sem, sőt, kaptunk hármat. Valószínű, még mindig nem tartozunk a nagycsapatok közé. Az ellenfél már a padlón volt, mi pedig két kezet nyújtottunk nekik, hogy „gyertek vissza”. Akkor kellett volna még jobban megnyomni. Biztos, hogy 10 gól fölött lehetett volna a különbség. Sajnálom, mert a kapusteljesítmény kiváló volt, a védekezés sem volt rossz. A támadásban, az emberelőnyben sok hibát vétettünk.

- Az látszott, hogy az elmúlt időszakban nem igazán tudtatok együtt dolgozni. - Az elmúlt napokban nálunk is végigsöpört az influenza. Törő Szabolcs tegnap még lázas volt. Harsányi Geri is ma jött először. Juhász Ádám is ott van a betegség határán. Előtte hetekig válogatottakkal dolgoztak a játékosaim. Sajnálom, hogy rengeteg energiát fektetünk az ilyen „sovány” győzelmekbe. Ráadásul most nagyon nehéz időszak jön. Szezon elején kicsit bátornak tűnt a kijelentés, hogy az alapszakasz végén harmadikak lehetünk. Most ott vagyunk. Újra indul minden. A felsőházi rájátszásban minden pont aranynak számít majd. Nagyon nehéz dolgunk lesz. Szeged itt, Csurgó ott, Veszprém itt. Ez lesz a rájátszás rajtja. Tehermentesen fogunk tudni játszani. Próbálunk építkezni és a lehető legjobbat kihozni a lehetőségeinkből.

Csapatunk legközelebb február 27 – én játszik majd hazai pályán. Akkor a Szeged látogat majd a Földi Imre Sportcsarnokba.