Nem érdemeltünk vereséget
2014. december 20.
Az utolsó néhány percben nyerte meg a Csurgó a szombat esti rangadót. Végig mi vezettünk, ám a véghajrában megszerezte a győzelmet és a két bajnoki pontot a Sótonyi legénység.

Paul Teodor védésével és Ivo Diaz góljával indult a találkozó. A 6. percben 1 – 3 – ra vezettek a csurgóiak, de a 10. percre 3 – 3 volt az állás. Az első negyed órában végig mi mentünk a Csurgó és az eredmény után. A 15. percben Paul Teodor megfogta Gazdag hetesét, ezzel új lendületet adott a társaknak. A 19. percben Sótonyi mester időt kért, érezte, hogy egyre veszélyesebb a kék – fehérek játéka. A 25. percben Juhász Ádám góljával vettük át először a vezetést, 8 – 7 - nél. Innentől aztán hol egy volt nekünk, hol egyenlő volt az állás. 12 – 11 – nél Lele Ákos időn túl szabaddobásával ért véget az első játékrész.

A második játékrész első perceiben semmit nem változott a játék képe. Teo hetest fogott, egy gól itt, egy ott. A 8. percben a remek napot kifogó Bodó Ricsi góljával először volt kettő közte, nekünk. A folytatásban időnként talán a játékvezetők maguk sem tudták, mikor miért fújtak a sípjukba. A 9. percben például Mazák és Ratajec páros kiállításával borzolták a kedélyeket. Hét perccel a vége előtt Harsányi hetesével először vezettünk hárommal. A 27. percben aztán kezdődött a drámai végjáték. Először Harsányi kapott 2 percet „semmiért”, majd egy Lele büntető, kicsit később akciógól és Gazdag találatával 23 – 23 – ra egyenlíteni tudtak a vendégek. A 29. percben Matic edző is időt kért, hogy egy utolsó rohamra vezényelje fiait. Ivo Diaz ziccere sajnos kimaradt, majd Katzirz kapott „tévedésből” 2 percet. Ezzel megpecsételődött a mieink sorsa. Gazdag az utolsó pillanatban gólt szerzett, így nyert a Csurgó.

Grundfos Tatabánya KC – Csurgói KK 23 – 24 (12 – 11)

Grundfos Tatabánya KC: Paul – Boskovic, Harsányi 5 (4), Dénes, Katzirz 1, Mousavi, Diaz 1.Csere: Babasafari (kapus), Bodó 10, Törő 1, Pásztor Á. 2, Nagy Sz., Juhász Á. 2, Mazák 1 Edző: Vladan Matic Csurgói KK: Mijatovic – Gebhard 4, Oláh G., Szöllősi Sz. 1, Ratajec 3, Osztrousko 3, Gazda 2. Csere: Herbert, Lele 8 (4), Vadkerti G. 1, Pordán, Borsos 2, Nagy D., Csavor, Nagy M Edző: Sótonyi László Kiállítások: 7x2, ill. 5x2 perc Hétméteresek: 4/4, ill. 7/4

Vladan Matic: - Ki tudja miért jó ez…. Úgy gondolom, a mi kezünkben volt a mérkőzés, három góllal vezettünk, de hibáztunk. Volt egy két perces kiállítás, aztán passzívnál is két perc. Ez éles meccsbe nem fér bele, magunkra hoztuk a Csurgót. Volt egy szerencsétlen kapufánk, kijött a labda. Csalódott vagyok, mert megérdemeltünk volna a győzelmet. Elfáradtunk mindannyian, jó lesz pihenni.

Sótonyi László: - Szerintem mindekét csapat megérdemli a gratulációt. Nagyon jó mérkőzést vívtunk. Ha ez döntetlen, akkor mindkét edző azt mondja, hogy igazságos a pontosztozkodás. Örülök, nyilván, mert nyertünk. Nüanszok döntöttek a végjátékban.