Megint nem volt egyszerű, de megvan a két pont
2014. december 10.
Kettő gólos győzelemmel megvan a kettő pont. December 10 – én, szerdán este az Orosháza ellen játszotta soron következő bajnoki mérkőzését csapatunk. A Matic legénységnek nincs egyszerű dolga, hiszen az elmúlt hetekben nagyjából 3 – 4 naponta mérkőzést játszott.

A mieink kezdőcsapatában helyet kapott Babasafari, Juhász Ádám, Törő, Bodó, Harsányi, Mazák és Boskovic. A meccs első gólját Németh László szerezte, majd Törő Szabolcs válaszolt. Az első negyed órában fej – fej mellett haladtak a csapatok, aztán néhány perc alatt kettő, majd három gólt raktak közé a mieink. Ennek ellenére egy percre sem engedhetett ki a csapat, hiszen a támadásunkban sok volt a hiba. Az első félidő Novak Boskovic góljával, Bodó Richárd időntúli szabaddobásával és 13 – 11 - el ért véget.

A második játékrészben többet cserélt Vladan Matic, forgatta a csapatot, próbálta megtalálni azt a társaságot aki magabiztosabb, gólerősebb. Ez sajnos nem nagyon sikerült. A támadásunk csak nem akart igazán összeállni ezen az estén. Negyed órával a vége előtt egyetlen gól volt közte. A 24. percben mindkét tréner időt kért, hogy a hajrára összeszedjék a csapatokat. Az orosháziak próbálkoztak többek között félpályás letámadással, Ivo „kifogásával” , de szerencsére két gól megmaradt a különbségből a végéig. Grundfos Tatabánya KC – Orosháza Linemar 25 – 23 (13 – 11)

Grundfos Tatabánya KC: Babasafari – Harsányi 2, Boskovic 8 (2), Juhász Á. 1, Mazák 2, Bodó 2, Törő 2 Csere: Paul (kapus), Dénes, Pásztor Á. 3, Mousavi 1, Nagy Sz. 1, Peric 1, Diaz 2 Edző: Vladan Matic

OROSHÁZA Lnemar: Ivanisevic – Benis, Németh G., Mazics 3, Berta, Csemas 1, Németh L. 3.Csere: Miklós (kapus), Varsandán Á., Milovics 4, Stranigg J. 5, Szeitl, Pásztor M. 1, Tárkányi 1, Knezevics 3 (2) Edző: Vladan Jordovics Kiállítások: 3x2 ill. 4x2 perc Hétméteresek: 3/2 ill. 2/2

Vladan Matic: - A lényeg a két pont. Saját magunknak nem tudjuk megkönnyíteni a dolgot. Megint megvoltak a ziccereink, de sokat kihagytunk. Nem tudunk gólt dobni…. Ha a végén az a három ziccer bemegy, akkor az már 28 lőtt gól. Megyünk tovább.