Teeeeeeooooo, Teeeeeoooooo, Teeeeeooooo
2014. december 3.
Paul Teodor fantasztikus, erőn felüli teljesítményével és a csapat szívvel tel játékával nyertünk a Balatonfüred ellen! Jól indult, rosszul folytatódott, majd nagyon jó lett. A második félidőben hihetetlen csatában maradt egy közte.

Ivo Diaz és Harsányi Gergely indította a mérkőzést. Egy perc alatt mindketten bevágtak egyet – egyet. A 4. percben aztán Harsányi újabb gólja már az egyenlítéshez kellett, 3 – 3. A 8. percben 6 – 4 – re vezettünk, ám nem sokkal később már 7 – 7 volt az állás. Sőt, a 13. percben már 7 – 9 – re a Csoknyai tanítványok vezettek. Vladan Matic időt kért, hogy rendet tegyen a fejekben. Bánhidi Bence és Novak Bosovic kapott páros kiállítást. A fiatal füredi sokadszor ütötte, könyökölte Boskovicot. Csoknyai István sárgalapja, Ivo Diaz gólja és Dénes Jani labdaszerzése után Győri Mátyás is a kiállítás sorsára jutott, Harsányi Gerit „ütötte ki.” 36 másodpercig öt tatabányai játszott négy füredi ellen. A 19. percben már 11 – 9 volt, nekünk. A 24. perctől a fantasztikus napot kifogó Paul Teodor a kettes szám bűvöletében védett. 2 perc alatt két ziccert és két büntetőt hárított. Az utolsó percekben is Teo volt a főszereplő, hiszen amíg támadásban sokat hibáztunk, addig a kapus visszaszerezte az elveszettnek hitt labdákat is. A félidei eredmény: 16 – 11.

A második játékrész hogy is kezdődhetett volna? Természetesen Paul Teodor védésével. Mazák Martin góljával már 17 – 11 volt a különbség. Innentől aztán megindult az „ámokfutás”. A Füred védekezést váltott és percről percre faragott hátrányából. Az utolsó negyed óra 3 gólos tatabányai előnyről indult, ami a meccs vége előtti percekre egyetlen egyre olvadt. Zúgott a csarnok, mindenki akarta a győzelmet. Nem szabadott kikapni, nem érdemeltünk volna vereséget. A találkozó időntúli füredi szabaddobással ért véget. Természetesen mindenki a helyén volt, így 22 – 21 – re nyertünk!

Grundfos Tatabánya KC – Balatonfüredi KC 22 – 21 (16 – 11)

Vladan Matic: - Nagyon jó meccs volt. Az első félidő második fele kiváló volt. Második félidőben nagyon feljavult a füredi védekezés. A mi védekezésünk is jó volt. Paul Teodor volt a vezér. Ez igazi csapatmunka volt. Azt kértem a fiúktól, hogy legalább egy góllal nyerjünk. Megkaptam. Legközelebb öt gólosat kérek… llyen meccsre számítottam. A Balatonfüred egy nagyon jó csapat. Ez ma a kézlabda ünnepe volt.

- Folytatás? - Megyünk tovább. Szombaton PLER meccs. Oda is győzni megyünk. Építjük tovább a csapatot.