Egy gólos előnnyel utazhatunk a visszavágóra
2014. november 23.
- Ez egy BL szintű csapat. Nekik van BL rutinjuk, nekünk nincs. Ha kicsit rutinosabbak vagyunk, talán a 4 – 5 gólos győzelem is benne lehetett volna. Az egy gólos győzelemmel is elégedett vagyok, mert nem hoztunk szégyent a magyar kézilabdára. Abszolút partiban voltunk. Szép siker ez így is. Megyünk tovább. – mondta vasárnap este a St.

Petersburg HC elleni EHF – Kupa mérkőzés után Vladan Matic. Csapatunk 9 – 11 – es félidő után 23 – 22 – re, hatalmas csatában nyerni tudott.

A mienk Paul – Pásztor, Harsányi, Katzirz, Mazák, Dénes, Törő összeállításban kezdték a találkozót. Azt a mérkőzést, melyen a 4. percig kellett várni az első gólra. Akkor Mazák Martin volt eredményes. Az 5. percben a mérkőzésen végig gólerősen játszó Junisbekov Ruslan szerezte meg első találatát. A 10. percben a mieink legeredményesebbje, Bodó Richárd góljával volt 3 – 3. A 11. percben aztán vezetést szereztek a vendégek. Örömük azonban nem tarthatott sokáig, hiszen Ricsi még kétszer egymás után betalált, így ismét a mieink vezettek. A 17. percben Pásztor Ákos góljával már három gólos volt az előny. A folytatásban Matic edző próbálta cserélgetni, forgatni csapatát, hogy a kezdősor kicsit pihenhessen, illetve, hogy a kemény orosz védelmet mások is megpróbálhassák feltörni. Paul Teodor fantasztikusan védett és a védelmünk is jól működött. Támadásban azonban voltak hibáink. Ennek ellenére a félidő második felében végig vezettünk. A 4 gólos különbségből a szünetre kettő maradt.

A második játékrész azonnal piros lappal indult. Alexander Pyshkin kapta meg harmadik kettő perces büntetését, ezzel a piros lapot is. Az oroszok a 17. percben egyenlítettek ismét, 17 – 17 – nél. Ezzel indult egy nagyon kemény végjáték. A 21. percben Boskovic sajnos lábon lőtte hetesből a kapust, ám Harsányi Gergely gólt szerzett, ezzel lett 19 – 19. A 27. percben Mazák Martin találatával lett 21 – 20. A 29. percben 21 – 21 – nél Vladan Matic időt kért. Sűrű volt az utolsó másfél perc. Pásztor Ákos góljával 22 – 21. Katzirz Dávid labdát szerzett, majd Bodó Ricsi lőtte be az utolsót.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC – St. Petersburg HC 23 – 22 (11 – 9)

GRUNDFOS TATABÁNYA KC: Paul – Pásztor 3, Harsányi 3, Dénes, Katzirz, Mazák 2, Diaz  3. Cserék: Törő, Bodó 7, Boskovic 3 (2), Peric 2, Nagy Sz., Mousavi Edző: Vladan Matic

St. Petersburg HC: Sicko – Driapocsko 3, Mirzojev 4, Naszirov, Piskin, Juniszbekov 6, Kungarov 1, Cserék: Kisov (kapus), Kalaras 2, Kovaljenko 1, Blagonagyezsin 2 (2), Kiszeljev 1, Csezlov 1 Edző: Dimitrij Torgovanov Kiállítások: 6x2 ill. 6x2perc Hétméteresek: 3/2 ill. 3/2

- Mostantól óvatosan, okosan kell készülnünk, játszanunk, edzenünk. Nem tudom meddig bírjuk három fronton. – folytatta Vladan Matic. – Bele kell nyúlnom többet a játékba, más játékosoknak is kell lehetőséget adnom. Sajnos a második sorom rutintalan. Őszintén megmondom, félek. Ha erőltetem az első soromat hatvan percig, nem fogjuk bírni. Szerdán Magyar Kupa meccset játszunk, csütörtökön utazunk, pénteken ennek a meccsnek a visszavágója, majd szerdán játszunk a Füred ellen. Nem tudom, meddig lehet ezt bírni. Nincs két egyforma sorunk, de ez a sorsunk. Ezért mondom, most kell okosnak lenni és gondolkodni, hogyan tovább…