8 – 10 percnyi jobb játék elég volt
2014. október 10.
A második félidő 21. percétől a huszonkilencedikig nyújtott jobb játék elég volt, a Cegléd ellen. Csapatunk pénteken este hazai pályán játszotta újabb bajnoki mérkőzését. Az ellenfél játékosai között voltak régi ismerősök, hiszen Kökény István együttesében játszik Takács Bence és Bartucz László is.

Utóbbi meg is keserítette a mieink életét, hiszen ziccereket, hetest is védett.

De, ne szaladjunk ennyire előre! Az eleje nem indult rosszul. Harsányi Gergely góljára Takács válaszolt, majd Pásztor Ákos és Ivo Diaz is betalált. A hatodik percben így volt 3 – 1 az eredmény. A hetedik perctől aztán hibát hibára halmoztunk, így a 13. percben már 4 – 4 volt az állás.  Ekkor Lepsényit már másodszor állították ki a játékvezetők. Sajnos nem tudtuk kihasználni az emberelőnyt, hiszen Mousavi a felső lécre lőtt, majd Hódi talált be, 4 – 5. Innentől a félidő végéig hol egyenlő volt az állás, hogy az egyik, hol a másik csapat vezetett egy – egy góllal. Harminc percnyi játék után mindössze 10 – 10 volt az állás.

A második játékrész első tíz percében semmi nem változott. Hiba, hiba hátán, egy gól itt, egy ott. 15 – 16 – nál Vladan Matic kapust cserélt, Paul Teodort Babasafari váltotta. Az iráni válogatott egyből ziccert fogott. Ezt később többször is megismételte, így tartotta a lelket a társakban is, hiszen a másik oldalon Bartucz védte az egykori csapattársak ziccereit. A 19. percben Boskovic is pályára lépett, a szezonban először. A 22. percben Ivo Diaz indította el a változást. Az ő góljával lett 19 – 18, majd Bodó és Harsányi is betalált, majd ismét Diaz következett. Ekkor négy volt közte, 22 – 18 – nál. Ennél az állásnál a vendégek trénere is időt kért, és kapust is cserélt. Néhány perc alatt el is dőlt a mérkőzés. A végig szoros találkozón percek alatt lett 3 - 4 gólos különbség közte.

A végeredmény: Grundfos Tatabánya KC – Ceglédi KKSE 24 – 20 (1 – 10)

Grundfos Tatabánya KC: Paul – Törő 2, Bodó 8, Mousavi, Diaz 5, Harsányi 5 (2), Pásztor 2. Cs: Babasafari (kapus), Dénes 1, Katzirz, Juhász Á., Bartók 1, Nagy Sz., Peric,  Boskovic Edző: Matics Vladan Ceglédi KKSE:  Bartucz – Hódi 2, Nikolicza, Antal 1, Bíró 8 (1), Lepsényi 2, Országh 1. Cs: Bősz (kapus), Takács B. 4, Hegedűs 1, Tóth N., Sipeki, Pocsai 1 Edző: Kökény István Kiállítások: 2  ill. 6x2 perc Hétméteres: 4/2 ill. 1/1

- Az utolsó 10 perc volt a legjobb a mai meccsen… - Hál’ Istennek, hogy az utolsó 10 perc ilyen. Ez azt jelenti, hogy a csapat fizikálisan nagyon jó. Sokkal jobban szeretném, ha az elején mentálisan erősebbek lennénk, akkor sokkal könnyebb lenne. Pozitív dolog, hogy Mazak Martint tudtuk pihentetni, nem kellett erőltetnünk. A másik pozitívum, hogy mindenki játszott. Harmadik, hogy nyertünk. Ugyanabban a filmben vagyunk még mindig... Biztos vagyok benne, hogy tudunk sokkal többet játszani, sokkal többet nyújtani. Azt gondolom, hogy most tartunk ott, ahol augusztusban kellett volna, végre együtt a csapat. Most össze kell gyúrni a játékosokat, ehhez idő kell. Szerencsére nyerünk. A következő napokban megyünk játszani Luxemburgba, aztán jön a Szeged. Ezek után jönnek a sokkal fontosabb mérkőzések. Persze, ez nem azt jelenti, hogy Luxemburgba nem nyerni megyünk. A továbbjutásért utazunk a jövő héten.