A Füred nyert
2014. szeptember 16.
Rangadónak indult, az elején könnyed vendég győzelemnek „nézett ki”, a végén azonban a Balatonfüred örülhetett a két pontnak.

Tatabányai szempontból nem indult rosszul a Balatonfüred - Tatabánya találkozó. Ivo Diaz és Mazák Martin góljaira csak Bánhidi válaszolt, így öt perc után 1 – 2 volt az állás. Az első nyolc percben egy – egy hetes is kimaradt mindkét oldalon. A 16. percig sorra „potyogtak” a tatabányai gólok. Pásztor Ákos harmadik góljával, akkor 3 – 10 volt az állás. Ez után valami történt, ami megváltoztatta a mieink játékát. A 20. percben Vladan Matic időt kért, ám sajnos nem tudott változtatni. A 23. percben a remek napot kifogó Zdolik Bence ötödik találatával 8 – 10 lett az állás. Sőt, a 27. percben Szöllősi 11 – 11 – nél egyenlíteni is tudott. Az első félidő végére 12 – 12 – el átvette a vezetést a Csoknyai – legénység.

A második játékrészt mindkét csapat ott folytatta, ahol az elsőt abbahagyta. A mieink nem találták a meccs elejei önmagukat, a fürediek pedig minden hibánkat kihasználták, és büntették. 16 – 13 után, 17 – 17 – nél sikerült egyenlíteni, ám sajnos utána ez többször már nem sikerült.

A végeredmény: Balatonfüredi KC – Grundfos Tatabánya KC 26 – 23

BALATONFÜREDI KC:  Székely - Szöllősi B.6, Vilovski 1, Bánhidi 2, Kis Á., Zdolik 7, Kovacsics 1. Csere: Komendánt (kapus), Juhász K., Lelkes 1, Ligetvári 1, Gábori 2, Faluvégi 2, Grigorjev 3 (2) Edző: Csoknyai István GRUNDFOS TATABÁNYA KC: Paul – Pásztor Á. 6 (2), Diaz 2, Perics, Mazák 2, Bodó 2, TÖRŐ 6 (1). Csere: Babasafari (kapus), Vaskó, Juhász Á. 4, Nagy Sz., Katzirz 1, Nagy Á., Dénes, Mousavi, Gábor M. Edző: Vladan Matics Kiállítások: 3x2 ill. 3x2 perc Hétméteresek: 4/2 ill. 7/3 Vladan Matics: – Negyed óráig jól játszottunk, jelentős előnyt szereztünk, de elveszítettük a ritmust, és hagytuk játszani a Füredet. Egy ilyen kiélezett rangadóba nem fér bele négy kihagyott hétméteres sem.

Kontra Zsolt a mérkőzés után hozzátette: - Van még hová fejlődjünk, van még mit javítanunk. Mindenek előtt meg kell tanulnunk hétmétereseket lőni. Jó lett volna egyenlő feltételek mellett játszani.

Csapatunk legközelebb vasárnap, 18 órától a PLER együttese ellen játszik bajnoki mérkőzést a Földi Imre Sportcsarnokban.