Nyolc perc alatt dőlt el
2014. szeptember 13.
Az első félidő második felében eldöntötte csapatunk a Balmazújváros elleni mérkőzést.

Szombaton este a Füzesi Ferenc vezette vendégek jól kezdtek.  A Paul – Törő, Bodó, Peric, Mazák, Diaz, Pásztor összeállítású kezdőcsapatunk és a mérkőzés első találatát Dénes János jegyezte.  Az ötödik percig kellett várni, hogy megszülessen a második tatabányai találat. Addigra a vendégek már háromnál tartottak. Sőt, a 7. percre már kettővel vezettek Salamonék. Negyed óra játék után 5 – 5, majd 6 – 6 volt az állás. A következő nyolc perc aztán a mieinké volt. Pásztor Ákos, Juhász Ádám, Katzirz Dávid, Mousavi, Ivo Diaz, Dénes Jani is betaláltak sorra, egymás után, így a 24. percben 14 – 7 volt az állás. A folytatásban aztán jöttek a hibák, kimaradt ziccerek, kiállítások, mindkét oldalon. Az első játékrész időntúli szabaddobással és Katzirz Dávid szépségdíjas góljával, valamint 16 – 10 - el ért véget.

A második játékrészt Ádámok nyitották. Nálunk Juhász, a másik oldalon Salamon Ádám jegyeztek egy – egy találatot. Az ötödik percben 20 – 12 – t mutatott az eredményjelző. A 13. percben, 21 – 16 – nál Vladan Matic időt kért, hogy a végére még feltüzelje a fiúkat, felhívja a figyelmüket a hibákra, a javítani valókra. A hajrá 26 – 20 – ról indult. Ez a hat gólos különbség állandósult a folytatásban is. Az utolsó percben azonban még egyet közzé tettek a tatabányai fiúk és Mousavi góljával 28 – 21 lett a végeredmény.

Grundfos Tatabánya KC – Balazújvárosi KK 28 – 21 (16 – 10) Grundfos Tatabánya KC: Babasafari, Paul – Pásztor 7 (1), Diaz 2, Vaskó, Juhász 3, Bodó 1, Nagy Sz., Katzirz 2, Törő 4, Mazák 5, Peric, Dénes 2, Mousavi 2, Nagy Á., Gábor M. Edző: Vladan Matic

Balmazújvárosi KK: Knezevic, Oláh Z. – Mekaru 6, Temesvári, Nagy N., Füleki, Oláh T. 2, Balázs, Heiczinger 1, Dioris 2, Minegász, Kováchec 1, Bali, Hajdu, Salamon 3, István P. 6 Edző: Füzesi Ferenc

Kiállítások: 3x2 ill. 4x2 perc Hétméteresek: 3/1 ill. 3/2

Vladan Matic: - Helyenként nem volt rossz a játék, erre kell építeni tovább. Sokkal pörgősebb volt ez most, mint az előző meccsen. Persze tudunk még javítani, tudunk még fejlődni. Örülök, hogy lehetőséget tudtam adni a fiataloknak is. Kicsit nehezen indult, de az utolsó percben kell figyelni az eredményt, a lefújáskor kell jobban állnunk.

Füzesi Ferenc: - Nagyon - nagyon bánt az a nyolc perc az első félidő derekán, hiszen addig viszonylag kontroll alatt tartottuk a Tatabányát. Utána becsúszott hat ziccer egymás után. Más célokért küzd a két csapat. Elégedettnek kellene lennem, de nem vagyok. Csapatom kidolgozta a ziccereket, de nem tudott gólokat lőni. Gyönyörű éveket töltöttem itt Tatabányán játékosként is és edzőként is. Megmondom őszintén, hogy ezt a meccset nagyon vártam, mert a Földi Imre Sportcsarnok fiatalságom helyszíne.