Győzelem az első meccsen
2014. szeptember 3.
A Mezőkövesd ellen kezdte a 2014 – 15 – ös bajnokságot csapatunk. Telt ház és vastaps köszöntötte új játékosainkat, trénerünket és három EB ezüstérmes fiatalunkat, Juhász Ádámot, Bartók Donátot és Gábor Marcellt is. Az öröm után az emlékezés perce következett.

Szurkolónkra, szponzorunkra, barátunkra, „Pupira” emlékeztünk, aki sajnos a kezdő sípszónál már nem ült a lelátó első sorában.

A kezdésre a Paul – Pásztor, Diaz, Peric, Mazák, Bodó, Törő összeállításban küldte pályára fiait Vladan Matic. A szezon és a mérkőzés első tatabányai gólját Törő Szabolcs szerezte, büntetőből, majd Bodó Ricsi is betalált. A 6. percben Paul Teodor mutatta meg, hogy nem idény eleji a formája, hetest fogott. A következő percekben hiba, hibát követett. A 11. percben Ivo Diaz góljánál 3 – 3 – at mutatott az eredményjelző. A folytatásban kiállítások, kimaradt ziccerek jellemezték a mérkőzést mindkét oldalon. A 18. percben Josip Peric góljával még mindig csak 5 – 5 volt az állás. Paul Teodor végig jó formában védett, a védekezéssel sem volt különösebb gond, ám a gólszerzéssel voltak kisebb – nagyobb problémáink. A 24. percre Katzirz találatával 8 – 5 – re elléptünk a Mezőkövesdtől. A félidő végéig nem változott sokat ez az eredmény. Harminc perc játék után 9 – 6 – al vonultak öltözőbe a csapatok.

A második játékrészt Paul – Pásztor, Diaz, Dénes, Katzirz, Mousavi, Törő összeállításban kezdte csapatunk. Az első 3 DSC_0116-2 (1)percben három gól esett, majd hosszú percekig szünet. A 13. percre Törő Szabolcs második góljával 13 – 8 volt az állás. A 19. percre már csak egy maradt közte, 13 – 12. Egy – egy gyors időkéréssel, mindkét tréner próbált rendet tenni a fáradó fejekben. 16 – 15 – ről indult az utolsó három perc. Paul Teodor sokadik védése és Ivo  Diaz gólja zárta a Mezőkövesd elleni találkozót. Grundfos Tatabánya KC – Mezőkövesdi KC 19 – 15 (9 – 6)

Grundfos Tatabánya KC: Paul, Babasafari – Pásztor 4 (1), Diaz 2, Vaskó, Juhász, Bodó 6, Nagy Sz., Katzirz 1, Törő 2 (1), Mazák 2, Peric 2, Dénes, Bartók, Mousavi, Gábor M. Edző: Vladan Matic

Mezőkövesdi KC: Liszkai, Volarevits – Vasic 1,  Szepesi 2, Cuzic, Terenyi, Lókodi 2, Radnic 1, Gründfelder, Molnár, Pálos, Pavlovic, Trivkovics 1, Nakhajebka, Pourghasemi 2, Dzono 6 Edző: Skaliczki László

DSC_0112-2Kiállítások: 2x2 ill 5x2 perc Hétméteresek: 6/3 ill. 1/0

Vladan Matic: - Sajnálom, hogy a jó védekezés mellett szenvedtünk, lassúak voltunk. Sok ziccert és három hetest is hibáztunk. Várom a csapattól, hogy sokkal könnyebben tudjuk gólt szerezni. Harminc gólt kellett volna szereznünk, nem tizenkilencet.

- Voltak bíztató jelek… - Szeretném látni, hogy a csapat jobban bízik magában. Például Ricsi szép gólokat lőtt, de még jobban lendületbe kell jönnie. Josiptól is várom, hogy azt mutassa, amit igazából tud. Ivo hozta a formáját. Sokkal könnyebb lesz, ha lesz igazi balkezesünk, abban biztos vagyok. Ha komplettek leszünk, komoly keretünk lesz. Most sem rossz, de akkor még jobb lesz....